BitcoinHaberlerKripto Para

Lihtenştayn Hanedanı’nın Bankası LGT Bank Bitcoin ve Kripto Para Sektörüne Giriyor!

Dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan Lihtenştayn'ın hanedan bankası kripto para sektörüne adım atıyor.

Lihtenştayn Hanedanı’nın sahibi olduğu ve dünyanın en büyük aileye ait bankacılık grubunun bir parçası olan finans kurumu LGT Bank, ilk olarak İsviçre ve Lihtenştayn’dan başlamak üzere özel müşterilerine kripto para saklama ve aracılık hizmetleri sunacak.

İsviçre merkezli dijital varlık hizmeti sağlayıcısı SEBA Bank’ın LGT’nin özel bankacılık ve varlık yönetimi grubuna kripto servisleri sunacağı açıklandı. SEBA Bank mevcut durumda 280 milyar İsviçre Frangını yönetiyor.

LGT Bank Kripto Para Hizmetlerini İlk Olarak Bitcoin ve Ethereum İle Başlatacak

Zengin müşterileri arasında artan talebe yanıt veren LGT, başlangıçta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için yatırım hizmetleri sunacak. SEBA’nın müşteri ve teknoloji çözümlerinden sorumlu başkanı Mathias Schütz’e göre banka daha fazla coin çeşitliliği eklemek ve staking ile yield geliri kazanma imkanlarıyla ilgili de görüşmelerini sürdürüyor.

Mathias Schütz, yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“LGT ilk olarak Lihtenştayn’daki müşterileri için rezervasyon merkezleriyle başlayacak. Önümüzdeki aylarda ise daha fazla genişleme gözlenecek.”

SEBA Bank İsviçre’nin yanı sıra, ABN AMRO Asia’nın Asya ve Ortadoğu’da 2016 yılında özel bankacılık operasyonlarını satın almasıyla bir rezervasyon merkezi bulunan LGT’nin de aktif olduğu Singapur’da da çalıştığı biliniyor.

Schütz, LGT’nin kripto para hizmetlerini Singapur ve diğer bölgelerde de sunması için talep gördüğünü söyledi. LGT’nin Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde de bir temsilcilik ofisi bulunuyor ve bu bölgelerin de kripto hizmetleri verilen ülkeler arasına katılabileceği düşünülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu