Bitcoin

Luna Ekibinin Daha Fazla Bitcoin (BTC) Alması İçin Yüklü Bağış Geldi!

Terraform Labs, daha önceki 1,1 milyar dolarlık bağışından sonra şimdi de Luna Foundation Guard'a 880 milyon dolar aktardı.

Terra (LUNA) blockchain ağının geliştiricisi olan TerraformLabs(TFL), Bitcoin (BTC) alımları ile bilinen Luna Foundation Guard’a 10 milyon adet LUNA bağışladı.

Söz konusu bağış, yapıldığı an itibarıyla 880 milyon dolarlık değere sahip ve bunun büyük bir gelişme olduğu söylenebilir.

İlgili Haber
Terra (LUNA) Bitcoin'den (BTC) Sonra Bu Altcoine Yöneldi!

Luna İçin Daha Fazla Alım Şansı

Do Kwon tarafından hayata geçirilen kar amacı gütmeyen kurum LFG, özellikle ağdaki algoritmik stablecoin Terra USD‘nin (UST) geliştirilmesi için çalışıyor.

ABD dolarına endeksli olmasına rağmen teminatı çok farklı olan UST, lider kripto para birimine yöneldi. Do Kwon’un milyarlarca dolarlık BTC alarak UST’yi buna endekslemesi kesinlikle son günlerde kripto para sektörünün dikkatini çekmekte.

Terra ekibi tarafından yapılan açıklamada da 10 milyon LUNA bağışı doğrulandı.

Fonların geldiği doğrulansa da bunların tam olarak nereye gideceği doğrulanmadı. İşlem verilerine göre yaklaşık 7,8 milyon LUNA’nın direkt olarak LFG’nin rezerv cüzdanına gittiği görülüyor.

Do Kwon, toplamda 10 milyar dolarlık BTC satın alma hedefine sahip ve fonların bunun için kullanılması beklenebilir.

Gönderilen LUNA’ların bir diğer kısmı ise UST/USD endeksini koruması için yakılabilir. Buna ek olarak hem TFL hem de LFG geçtiğimiz hafta 100 milyon dolarlık AVAX almıştı ve son ortaklık sonrasında AVAX alındığı da görülebilir.

Do Kwon en son 2 gün önce 2.500 BTC alımı yaptı ve şu an LFG’nin Bitcoin cüzdanı dünyanın en kabarık 3. BTC cüzdanı konumunda. Önünde ise sadece MicroStrategy ve Tesla var.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu