Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiMadencilik Devi Bitfarms, Haziran Bitcoin Madencilik Gelirlerini Açıkladı!

Madencilik Devi Bitfarms, Haziran Bitcoin Madencilik Gelirlerini Açıkladı!

Takip et

Bitfarms, Bitcoin madencilik gelirinin Haziran ayında bir önceki aya kıyasla yaklaşık %40 oranında düştüğünü açıkladı. BTC fiyatı ise aynı dönemde yaklaşık olarak %33 değer kaybetti.

Bilindiği üzere madencilik gelirleri, BTC fiyatına endeksli bir şekilde olumlu ya da olumsuz etkileniyor. Haziran ayı başında 30.000 dolar civarında olan Bitcoin fiyatı şu sıralar 20.000 dolar yakınlarında işlem görüyor.

Şirketin Madencilik ile Elde Ettiği Bitcoin Sayısı da Düşüş Yaşadı

Cuma günü yapılan açıklamaya göre şirket Haziran ayında Mayıs ayına kıyasla %2.6’lık hafif bir düşüşle toplam 420 BTC’yi madenden çıkardı. Aynı süre zarfında hash oranını saniyede 0.2 exahash (EH/s) artırdı.

Şirket, önümüzdeki dönemde bünyesine katacağı yeni madencilik cihazlarıyla birlikte 2022 yılının ikinci çeyreğindeki hedefi olan 4.0 SH/s hızına iki hafta içerisinde ulaşmayı planlıyor.

Bitfarms’ın baş madencilik sorumlusu Ben Gagnon yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Bu büyüme, 30 günlük ortalama 222 EH/s’den 212 EH/s’ye düşen genel ağ hashrate’indeki son düşüşlerle birleştiğinde, pazar payı kazanmak ve Temmuz ayında günlük çıkarılan Bitcoin’lerimizi artırmak için iyi bir konumda olduğumuzu gösteriyor.”

Şirket ayrıca Galaxy Digital’den aldığı 100 milyon dolarlık kredinin bir kısmını ödemek için yaklaşık 3.000 BTC’yi satmış ve geçtiğimiz ayı, sahip olduğu BTC’lerin ancak yarısıyla kapatabilmişti.

İlgili Haber
Dev Bitcoin Madenciliği Şirketinden Şaşırtan Adım: HODL Stratejisini Terk Mi Etti?

Şirket buna ek olarak madencilik ekipmanlarıyla teminatlandırdığı 37 milyon dolarlık bir kredi de almayı başardı.

30 Haziran tarihi itibariyle Bitfarms şirketi BTC fiyatı 20.000 dolardan hesaplandığında sahip olduğu 3.144 BTC ile 63 milyon dolarlık bir kripto para varlığını bünyesinde taşıyor. Bununla birlikte şirketin Mayıs ayı sonunda BTC varlığı olarak 188 milyon doları olduğu düşünüldüğünde, şirketin dolar cinsinden BTC varlığı miktarının %66.5 azaldığı söylenebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları