Ethereum

Makro Analistten Ethereum (ETH) Yatırımcılarının Beklediği Açıklama: “Bu, Her Şeyi Değiştirebilir”

Lyn Alden, Ethereum'u harekete geçirecek gelişmeyi paylaştı.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH); kesinlikle kripto para sektörüne damga vurdu ve vurmaya devam ediyor.

DeFi yani merkeziyetsiz finans dünyasının nimetleri sayesinde büyük bir sektörü beraberinde getiren Ethereum, hala büyümeye devam etmekte.

DeFi, NFT’ler ve metaverse gibi birçok furyayı bünyesinde barındıran bu sektör, ünlü bir analiste göre 2022 yılında patlama yaşayabilir ve bundan en çok ETH faydalanabilir.

Makro analist Lyn Alden, 2022 yılında Ethereum’un patlama yaşayacağını vurguladıktan sonra bu patlamayı gerçekleştirecek olan gelişmeyi de paylaştı.

İlgili Haber
ETH 2.0'ın Önemine Vurgu Yapan Analist: Ethereum Tahtını Kaptırabilir

ETH’yi Arz Krizi Bekliyor

YouTube kanalında yayınladığı son videosunda şu an Ethereum 2.0 kontratında kilitli olan ETH’lere değinen Alden, bunun büyük öneme sahip olduğunu belirtti.

Alden’e göre bu kadar fazla ETH’nin kilitlenmesi aslında oldukça bullish yani yukarı patlamaya hazır bir olay.

Şu an takip ettiğim şey Ethereum 2.0 için olan kilit kontratı. Beacon Chain yaklaşık 1 yıl önce piyasaya sürüldü ve şu an staking kontratı aktif. Elindeki ETH’leri buraya kiltileyince ETH 1.0’den ETH 2.0’ye geçiş tamamlanana kadar bunlar kilit altında kalıyor. Borsalardan çıkan BTC miktarı artarken borsalardan çıkan ETH miktarı daha da hızlı artıyor ve bunlar ilgili kontrata, kilit altına gidiyor.

Yani şu an arz likit olmayan bir hale dönüyor ve burada 8 milyondan fazla ETH var. Bu oldukça iyimser.”

Analist, yaklaşık 35 milyar dolarlık ETH’nin burada kilitlendiğini belirterek aslında arzın azaldığını ancak talebin arttığını vurguladı.

Analiste göre 2022 yılında yaşanacak bir arz sıkıntısı ise ETH için kesinlikle rekor getirecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu