Bitcoin MadenciliğiHaberler

Malezya Polisi Ele Geçirilen 1.773 Bitcoin (BTC) Madenciliği Cihazını İmha Etti!

İllegal kripto para madenciliğinin yaygın olduğu Malezya'da çok sayıda Bitcoin madenciliği cihazı imha edildi.

Yerel haber kaynaklarına göre Malezya polisi bugün 1.773 adet ASIC Bitcoin (BTC) madenciliği cihazını imha etti.

Malezya Polisi İhbar Üzerine Harekete Geçti

Yetkililerin açıklamasına göre imha edilenler arasında madencilik cihazlarının yanı sıra bilgisayarlar, modemler ve güvenlik kameraları da bulunuyordu.

Söz konusu ekipmanlar Kota Setar bölgesinde gerçekleştirilen 38 operasyon sonucunda ele geçirildi.

Bir ihbar üzerine harekete geçen Kedah polisi, elektrik hırsızlığı, elektrik sayaçlarının kurcalanması ve elektrik besleme hatlarına verilen hasarın seviyesini araştırmak için 21 konumda arama yaptı.

Malezya’nın Başı Yasa Dışı Bitcoin Madenciliği Nedeniyle Dertte

Yasa dışı kripto para madenciliğinin Malezya’da son derece yaygın olduğu biliniyor.

Aralık ayında Malezyalı yetkililerin yaptığı operasyonlarda toplam değeri 800.000 doların üstünde olan 1.700 adet Bitcoin madenciliği cihazı ele geçirilmişti. Bu madencilik cihazları çalıntı elektrik ile faaliyet gösteriyordu.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Malezyalı yetkililerin yüzlerce BTC madenciliği cihazını üstlerinden iş makinası ile geçerek imha ettiği video internette viral hale gelmişti..

İmha edilen ASIC cihazları Sarawak Energy elektrik hatlarından çalınan elektriği kullanmaktaydı. Buna ek olarak yasa dışı madencilik faaliyetlerinde bulunanlar tutuklanmıştı.

Kripto Para Madenciliği Yüksek Elektrik Kullanımına Neden Oluyor

Bilindiği üzere kripto para madenciliği cihazları, çok karmaşık matematiksel problemleri çözmeleri gerektiğinden yüklü miktarda elektrik gücü gerektiriyor.

Yasa dışı madencilik faaliyetleri bu yüzden elektrik hatlarına büyük yük bindiriyor ve kesintilere neden olabiliyor. Malezya’da daha önce üç evde illegal madencilik faaliyetleri nedeniyle yangın çıkmıştı.

İlgili Haber
İran, Bitcoin ve Kripto Para Madenciliğine Daha Katı Tedbirler Uygulayacağını Açıkladı!

İllegal Bitcoin madenciliği dünya genelinde de yükseliş eğiliminde bulunuyor. Kısa bir süre önce İran, yasa dışı madencilik faaliyeti gerçekleştirenlere daha ağır cezalar verileceğini açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu