Bitcoin

Mark W. Yusko: Bitcoin Tüm Paraların Tahtına Oturacak

ABD'li yatırımcı, hayır sever ve Hedge Fonu yöneticisi Mark W. Yusko, Bitcoin ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs sebebiyle ülkeler zorlu bir dönemden geçiyor ve bu süreç nakit paralara olan ilgiyi son dönemde git gide arttırdı. Öyle ki geçtiğimiz günlerde ABD’nin en büyük bankalarından Manhattan merkezli Bank of America şubesi yaptığı açıklamayla geçici olarak 100 dolarlık banknotların tükendiğini bildirmişti.

Tam da bu noktaya değinen ABD’li yatırımcı Mark W. Yusko, nakit kullanımı artmasının korona virüs sebebiyle yaşanan likidite kaynaklı olduğunu düşündüğünü ifade ederek bu durumun BTC üzerindeki etkilerini masaya yatırdı.

BTC yatırımcısı olan Yusko, bu krizin BTC’nin ilerleyişine olumsuz etki etmeyeceğine değindi ve Bitcoin yatırımı olan kişi sayısının son günlerde hızla arttığı söyleyerek açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Bitcoin’in portföyünüz için büyük bir varlık olduğunu düşünüyoruz. Bitcoin’in en önemli özelliklerinden biri de finansal sistemin çöküşüne karşı bir sigorta görevi görüyor olması. Bu durum da yatırımcıların BTC’ye olan ilgilerini arttırıyor. Nakit paranın yetmediği durumda Bitcoin tahta geçecek” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu