Kripto HaberleriAvalancheMastercard Proje İçin Avalanche'ın (AVAX) Ekibini Seçti!

Mastercard Proje İçin Avalanche’ın (AVAX) Ekibini Seçti!

Takip et

Bitcoin 50.000$ seviyesinin hemen altında mücadelesini sürdürürken, altcoinlerdeki bekleyiş sürüyor.

Pek çok altcoin zirvesinden yaşadığı düşüş sonrası konsolide olmaya devam ederken, büyük projeler arka planda çalışmaya devam ediyor.

2021 yılına damgasını vuran projelerin başında Avalanche geliyor. Avalanche’ın arkasındaki ekip olan Ava Labs’da büyümeye devam ediyor. Ava Labs’a ilişkin son haber Mastercard’dan geldi.

Mastercard bugün yaptığı bir duyuruda, Start Path Crypto programının bir parçası olarak beş yeni girişimle birlikte çalışacağını duyurdu.

2014 yılında başlatılan Start Path programı yeni girişimlerin ölçeklenmesine yardımcı olmak üzere oluşturuldu.

Bugün yapılan duyuruda, Mastercard’ın Start Path Crypto biriminin 5 proje ile birlikte çalışacağı belirtildi. Bunlarında arasında akıllı sözleşme platformu ve AVAX’ın kurucusu Ava Labs’da yer aldı.

Diğer projeler ise şunlar;  Mobil bankacılık uygulaması Envel, eşler arası tasarruf platformu Kash, bitcoin bankacılık uygulaması LVL ve kripto ödül platformu NiftyKey.

Mastercard’ın yeni dijital altyapı ve fintech’ten sorumlu başkan yardımcısı Jess Turner yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İster finansal özgürlüğü geliştirmek, isterse sabit paralar kullanan yeni bir katma değerli hizmet olsun, Mastercard’ın bu alandaki uzmanlığıyla birleşen yeni Start Path kripto ve dijital varlık şirketlerinin yeni ödeme yollarına erişimi hızlandıracağına ve tüketiciler için tercihlere öncelik vereceğine inanıyoruz.”

Coindesk’e konuşan Ava Labs başkanı John Wu ise şunları söyledi; “Mastercard, tüm sektörlerdeki liderler için inovasyonla mücadele etmek yerine nasıl benimsenecekleri konusunda bir örnek oluşturuyor. Blockchain teknolojisinin dünyadaki bireyler ve kurumlar için sahip olacağı olumlu etkileri hızlandırmak için Start Path programındaki projeler ve ortaklarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları