HaberlerKripto ParaBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Mastercard’tan Yeni Kripto Para Hamlesi Geldi!

Kripto paraların benimsenme oranı katlanarak artıyor.

Kredi kartı devi Mastercard, küresel kripto destekli kredi kartı projesi kapsamında Asya-Pasifik bölgesinde üç kripto şirketi ile anlaştığını duyurdu.

Tayland’da Bitkup, Hong Kong’da Amber Group ve Avustralya’da CoinJar ile anlaşan Mastercard, bu bölgedeki kullanıcılarına dijital varlıklarını anında geleneksel fiat para birimine dönüştürmelerini sağlayan kripto destekli kredi kartı hizmeti sunacak.

Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ibarelere yer verildi:

“Kripto para birimlerini doğrudan bir tüccara aktarmak yerine, kart sahipleri artık kripto paralarını anında, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak Mastercard’ın dünya çapında kabul edildiği her yerde harcanabilecek geleneksel fiat para birimine dönüştürebilecekler.”

Mastercard ayrıca söz konusu ortaklıkların kripto para birimlerine olan ilginin Asya Pasifik’te tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasıyla gerçekleştiğini belirtti. Şirketin bölgede yaptığı ankette tüketicilerin %45’i önümüzdeki yıl içinde dijital paraları kullanmayı düşündüğünü söyledi.

Mastercard kripto destekli kredi kartı projesi kapsamında geçtiğimiz aylarda dijital varlık platformu Bakkt ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Bakkt ile ortaklık, Mastercard’ın ödeme ağındaki ABD bankalarının ve tüccarlarının, müşterilerine ödül olarak Bitcoin vermek gibi kripto ile ilgili hizmetler sunmasına izin vermeyi sağlayacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu