coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinMatrixport, "Önümüzdeki Günlerde Bitcoin'de Yükseliş Var" Dedi, Tahmin Verdi: "Çin Yeni Yılına...

Matrixport, “Önümüzdeki Günlerde Bitcoin’de Yükseliş Var” Dedi, Tahmin Verdi: “Çin Yeni Yılına Dikkat!”

Matrixport analisti Markus Thielen, Bitcoin'in önümüzdeki günlerdeki durumu hakkında konuştu ve tahmin verdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Matrixport’un araştırma müdürü ve 10X Research’ün kurucusu Markus Thielen’e göre Bitcoin (BTC), kısa vadede 48.000 dolara doğru bir yörüngede ilerliyor. Bu öngörü, Çin Yeni Yılı kutlamalarında elde edilen istikrarlı değer artışlarının yol açtığı önemli bir kırılmanın ardından geldi.

Thielen yakın tarihli bir raporunda, “Bitcoin, 10 Şubat’ta (Cumartesi) başlayacak olan Çin Yeni Yılı civarında +%11 oranında yükselme eğiliminde olduğu için önümüzdeki birkaç gün istatistiksel açıdan büyük önem taşıyor” diye yazdı.

Thielen, “Son 9 yıl boyunca Bitcoin, yatırımcıların Çin Yeni Yılı’nın başlamasından 3 gün önce Bitcoin alıp on gün sonra sattıkları her seferinde yükselmiştir” diye ekledi.

Bitcoin önceki gün 44.000 dolar civarındaki kilit direnç seviyesini aşarak bugün 45.000 doları geçti. Bu seviye, spot ETF’lerin yaklaşık dört hafta önce ABD’de işlem görmeye başlamasından bu yana fiyatı sınırlıyordu. Thielen, BTC’nin Ocak ayı sonlarında 38.500 dolara kadar gerilediği düzeltici bir dönemin sonuna işaret ettiği için bu kırılmayı “çok önemli” olarak nitelendirdi. Thielen, “Bu, daha kısa vadeli hedefimiz olan 48.000 dolara giden kapıyı açıyor” diye ekledi.

İlgili Haber  SEC Başkanı Gary Gensler, Sonraki Dönem Başkanlığa Devam Edip Etmeyeceğini Açıkladı

Thielen ayrıca, fiyatların tekrarlayan dalga modellerinde hareket ettiğini varsayan bir teknik analiz yöntemi olan Elliott Dalga teorisine dayanarak Bitcoin için daha fazla yükseliş öngördü.

Teoriye göre, fiyat trendleri beş aşamada gelişiyor; 1, 3 ve 5. dalgalar ana trendi temsil eden “itici dalgalar”, 2 ve 4. dalgalar ise itici fiyat hareketi arasındaki geri çekilmeler. Thielen’e göre BTC, 4. dalga geri çekilmesini 38.500 dolara düzelterek tamamladı ve şimdi Mart ortasına kadar 52.000 doları hedefleyen bu yükseliş trendinin son, beşinci dürtüsel aşamasına girdi.

Thielen, genel boğa piyasasının gelecek yıla kadar devam edebileceğini ve Nisan-Eylül 2025 arasında zirve yapabileceğini öngörüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail