BitcoinHaberler

Merkez Bankası Başkanı Doğruladı Rusya’da Bitcoin ve Kripto Paralar Yasaklanacak!

Rusya Çin'in yolundan gitmeye hazırlanıyor.

Çin’in Bitcoin’e ve kripto para birimlerine yönelik yasaklamalarının hiçbir ülke tarafından takip edilmemesine sevinirken, Rusya’dan can sıkıcı haberler gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde bazı kaynaklara dayandırılan haberlerde, Rusya Merkez Bankası’nın kripto para birimlerini yasaklamanın yolunu aradığı belirtilmişti.

İlgili Haber
Kaynaklar: "Rusya Kripto Paraları Yasaklayacak!"

Konuya ilişkin Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina’dan açıklamalar geldi.

Kripto para birimlerine yönelik yasaklamalarının uygulanabilir olduğunu belirten başkan, bu alana yapılan yatırımlardan rahatsız olduklarını ifade etti.

Bugün düzenlenen bir basın toplantısında konuşan Nabiullina, kripto para birimlerine yönelik soruya şu şekilde yanıt verdi;

“Biliyorsunuz ki, kripto paralara karşı tavrımız net ve onlara en hafif tabirle şüpheyle yaklaşıyoruz.

Kripto para alanında perakende yatırımcılar için önemli riskler var. Bu tür varlıklar ciddi şekilde oynak.

Ek olarak, kripto para birimlerinin genellikle yasa dışı operasyonlar veya suç faaliyetlerini gizlemek için kullanıldığını görüyoruz.

Onlara yapılan yatırımları hoş karşılayamayız. Rus finansal altyapısının kripto işlemlerini kullanmasını engellemeye çalışıyoruz. Bu oldukça yapılabilir.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu