HaberlerKripto Para

Merkez Bankası’ndan Kripto Para Uyarısı!

İrlanda merkez bankası kripto para yatırımcılarını yanıltıcı sosyal medya reklamlarına karşı uyardı.

Kripto paraların kullanımı ve popülaritesi artmaya devam ettikçe ülkelerin merkez bankaları ve uluslararası kuruluşlar kripto para birimlerinin riskleri konusunda yatırımcıları uyarmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA) tüketicileri kripto para yatırımlarında dikkatli olmalarını söyleyerek, yatırdıkları tüm parayı kaybetme riski olduğunu belirtmişti.

İlgili Haber
AB'li Regülatörlerden Kripto Para Uyarısı: "Tüm Paranızı Kaybedebilirsiniz!"

ESMA’dan sonra bu kez de İrlanda Merkez Bankası, kripto paraların riskli ve spekülatif varlıklar olduğunu bu bağlamda bu varlıklara yatırım yapmanın riskleri olduğunu ifade etti.

Banka, yatırımcıları özellikle sosyal medyadaki kripto para satın almaya teşvik eden yanıltıcı reklamlara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Yayınlanan uyarıda İrlanda Merkez Bankası Genel Mali Davranış Direktörü Derville Rowland şunları söyledi:

“İrlanda’da ve AB genelinde kripto para yatırımları konusunda artan düzeyde reklam görüyoruz.

İnsanları, kripto paraların yüksek getirisi olduğuna dair reklamlar yatırım yapmaya çekebilse de, gerçek şu ki önemli riskler taşıyorlar.

Reklamlarda vaat edilen hızlı veya yüksek getiriler gerçek olamayacak kadar iyi görünüyor. Ancak kripto paraları satın almadan önce, yatırdığınız tüm parayı kaybetmeyi göze alıp alamayacağınızı düşünmelisiniz.

İnsanlar ayrıca, işler ters giderse, yasal düzenlemelere tabi bir üründe var olan yatırımcı korumasının kripto para yatırımlarında bulunmadığının farkında olmalıdır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Yanlış yazmayın bircoin ve diyer tüm paralar dünyada değerlidir


Başa dön tuşu