Altcoin

MetaMask, 10 Milyon Kullanıcıyı Geçti: İşte Büyümenin Asıl Nedeni!

MetaMask'i en çok kullananlar arasında Türkiye'deki kullanıcılar da bulunuyor.

Ethereum (ETH) ağı tabanlı cüzdan ve tarayıcı eklentisi MetaMask, çok önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. Ağustos ayında kendi rekorunu kıran MetaMask, aylık 10 milyonun üzerinde aktif kullanıcı tabanına ulaştı ve bu durum aslında DeFi sektörünün ne kadar popüler olduğunu göstermekte.

MetaMask, Rekor Kırdı

Ethereum ağındaki akıllı kontrat teknolojisi sayesinde hayatımıza giren DeFi sektörünün en önemli unsurlarından olan MetaMask, kullanıcılara kendi cüzdanlarını sunuyor. MetaMask, Ekim 2020’de aylık bir milyon aktif kullanıcıya ulaşmıştı ve aynı yılın temmuz ayında bunun 545.000 olduğu biliniyor. Şimdi ise 1 yıllık süre henüz dolmadan 10 milyon kullanıcıya ulaşıldığı ve aslında 10 kat büyüme elde edildiği görülüyor.

Basın saati itibarıyla DeFi sektöründe sadece Ethereum tabanlı projelerde bile 155 milyar dolarlık toplam değer kilit altına alınmış durumda. DeFi protokollerinde staking yapan kullanıcıların böylesine inanılmaz bir değer oluşturması kesinlikle bir hayli önemli.

ConsenSys tarafından geliştirilen MetaMask’ın açıkladığı verilere göre bu ay cüzdan uygulamasını en çok kullanan 11. ülke de Türkiye oldu. İlk sırada ise Filipinler yer alıyor. Bunun devamında Vietnam, İngiltere, Çin, Hindistan, Rusya, Brezilya, Endonezya, Tayland ve Türkiye bulunmakta.

Büyümenin Asıl Nedeni Bu!

MetaMask geçtiğimiz günlerde de kendi kripto para birimini üretip piyasaya süreceği iddiaları ile anıldı ve geliştirici Dan Finlay bunun mümkün olduğunu vurguladı. Milyonlarca kullanıcı ise özellikle bu açıklama sonrasında yeni cüzdanlar oluşturup airdrop heyecanına girmiş olabilir.

Zira Uniswap da aynı şekilde bir etkinlik yapmış ve daha önce platformunu kullanan kişilere bedava UNI tokeni dağıtmıştı. O zaman kullanıcılara bedava dağıtılan 400 UNI’nin değeri yaklaşık 1500 dolar seviyelerindeydi. Şimdi yine benzer bir airdroptan yararlanmak için kullanıcılar Metamask’e inanılmaz bir ilgi gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu