Bitcoin

Michael Saylor, Facebook’un Bitcoin Konusunda Büyük Bir Hata Yaptığını Söyledi

Ünlü Bitcoin destekçilerinden Michael Saylor, Meta şirketinin Bitcoin ile ilgili önemli bir hata yaptığını açıkladı.

En büyük Bitcoin destekçilerinden biri olan Michael Saylor, eski adı Facebook olan Meta şirketinin kripto para dünyasında daha uzun süre kalması gerektiğini söyledi.

MicroStrategy CEO’su, katıldığı bir söyleşide yaptığı açıklamasında düşüncelerini şöyle ifade etti: “Meta’nın yaptığı hata, kripto dünyasına giriş yapmamaktı. Yatırım yaptıkları Diem projesinde çok çok uzun yıllar zamanlarını harcadılar.”

Benzer şekilde Jack Dorsey de kısa bir süre önce Mark Zuckerberg’ü eleştirmişti.

Facebook’un kripto para girişimi Diem bu hafta tüm varlıkları ve fikri mülkiyeti ile beraber kripto para bankası Silvergate Capital’e satılmıştı. Şirketin satış sonrası elde ettiği gelir 182 milyon dolar oldu. Bu satış ile birlikte Facebook’un kripto para dünyasına yaptığı atılımlar da sona erdi. Şirket, kendi Metaverse’üne odaklanacak gibi görünüyor.

İlgili Haber
Silvergate Bank Facebook'un Kripto Para Projesini Satın Aldı!

“Facebook’un Yaptığı Asıl Hata Bitcoin’i Tam Olarak Benimsememeleriydi”

Michael Saylor, Meta’nın durumuyla ilgili dikkat çeken bir cümle kurdu: “Bitcoin’i benimsemediler. Buradaki asıl sorun bu.”

Duraklama dönemine girmiş gibi gözüken şirketin gelirleri Apple’ın iOS işletim sisteminde bazı gizlilik değişiklikleri yapmasıyla birlikte düşüş göstermişti. Oldukça kötü bir dördüncü çeyrek bilançosu açıklayan şirket, buna ek olarak TikTok gibi yükselişte olan platformlar tarafından da tehdit ediliyor.

Facebook yılın son çeyreğinde sadece 2 milyon aktif kullanıcı artışı yaşamıştı. Bununla birlikte aynı sayı üçüncü çeyrekte 15 milyon aktif kullanıcıydı.

Verilere göre platformun günlük aktif kullanıcı sayısı da 1 milyon düştü. Şirketin hisseleri bugün %25’lik sarsıcı bir çöküş yaşadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu