AltınBitcoinHaberler

Michael Saylor ve Peter Schiff “Bitcoin Mi? Altın Mı?” Tartışmasına Devam Ediyor!

Bitcoin ve altın çekişmesi devam ediyor.

Bitcoin’i eleştirmesi ile bilinen Peter Schiff Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Bitcoin eleştirilerine devam etti.

Bitcoin karşıtı Schiff, Bitcoin’in hem para birimi olarak hem de bir değer deposu olarak başarısız olduğunu çünkü Bitcoin’in içsel ve faydasal bir değerlerinin olmadığını belirtti.

Twitter’da altın ve Bitcoin’in yüksek enflasyondan korunma aracı olup olmadığına dair bir tartışmaya dahil olan Schiff, Bitcoin ile ilgili şunları söyledi:

“Bitcoin bir değer deposu değil. Zira depolanacak bir değeri yok, sizin gördüğünüz sadece bir piyasa fiyatı. Fiyatı saklayamazsınız. Bir şeyin para haline gelebilmesi için önce temel bir değeri olması gerekir.”

Babasının aksine Bitcoin destekçisi oğlu Spencer ile sosyal medyada sık sık karşı karşıya gelen Peter Schiff, Peter Brandt’ın Güney Afrika’da çektiği altın sikke resmini paylaşarak aralarındaki çekişmeyi daha da alevlendirdi.

Peter Schiff’in altın paylaşımına en büyük Bitcoin destekçilerinden olan Microstrategy CEO’su Michael Saylor da yorum yaparak ” Altının para olduğu fikri, titiz bir incelemeye dayanmaz. Bu, endüstriyel bir metali markalaştırmaya niyetli satış profesyonelleri tarafından anlatılan bir efsanedir.” dedi.

Saylor’ın paylaşımına yanıtı gecikmeyen Schiff, altının binlerce yıldır var olduğunu ve ayakta durduğunu ancak Bitcoin’in henüz bu bağlamda bir yıl bile para olarak ayakta kalamadığını söyleyerek ” Bitcoin yalnızca spekülatif ticaret için kullanılan dijital bir simgedir” diye ekledi.

Schiff’in oğlu Spencer ise altının uzun süredir var olması onu en iyi para birimi yapmadığını, aksine altının endüstriyel kullanımının ve merkezi gözetim altında olmasının altını 21. yüzyılda tercih edilen para olmaktan çıkardığını söyleyerek babasının altın fikirlerine karşı çıktı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu