BitcoinHaberler

Microsoft’tan Bitcoin Hamlesi! Merkezi Olmayan Kimlik Sistemi İçin BTC Ağı Kullanılacak!

Microsoft, ION'un lansmanını yaptı.

Dünyanın en ünlü bilgisayar yazılım devi Microsoft, Bitcoin’in blok zinciri üzerine kurulu merkezi olmayan özel kimlik platformunun lansmanını yaptı.

ION adı verilen platformun, ilerleyen yıllarda merkezi olmayan kimlik platformlarının geliştirilmesinde ve ilerletilmesinde önemli bir rol oynayacağı düşünülüyor.

Microsoft tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Amacımız, bireyleri, kuruluşları ve diğer varlıkları, giderek daha çok önemli bir rol oynayan uygulamaların, hizmetlerin ve dijital alışverişlerin merkezine yerleştirmektir.

Merkezi olmayan kimlik tanımlayıcıları (DID) kaynaklara erişimi güvence altına almak, kimlik bilgilerini imzalamak, doğrulamak ve uygulama veri alışverişini kolaylaştırmak için kullanılabilen tanımlayıcılardır.

Geleneksel kullanıcı adları ve e-posta adreslerinden farklı olarak, DID’lerin sahibi ve kontrolü kuruluşun kendisidir (bir kişi, cihaz veya şirket olabilir) ve herhangi bir harici organizasyondan veya güvenilir aracıdan bağımsız olarak mevcuttur.”

ION’un birinci versiyonunun tamamlandığını ve Bitcoin ana ağında piyasaya sürüldüğünü belirten Microsoft, üretim alt yapısına bir ION düğümü yerleştirdiğini ve bunu yapmak için diğer şirketlerle birlikte çalıştığını ifade etti.

Microsoft başkanı Brad Smith’in Bitcoin ve kripto paralara ilişkin olumsuz açıklamalarından bir gün sonra gelen hamle zamanlaması bakımından dikkat çekti.

İlgili Haber
Microsoft'tan Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralara Veto!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu