BitcoinHaberler

MicroStrategy Bitcoin Planlarını Değiştirecek Mi?

MicroStrategy'nin yeni CFO'su şirketin Bitcoin stratejisiyle ilgili konuştu.

CFO olarak görev yaptığı şirketten ayrılarak Mayıs ayının başlarında MicroStrategy’e CFO olarak katılan Andrew Kang dün verdiği röportajda şirketin Bitcoin (BTC) stratejisiyle ilgili konuştu.

Wall Street Journal’a konuşan Kang, LUNA çöküşü ile birlikte Bitcoin ve tüm kripto para piyasasında yaşanan sert düşüşlerden sonra dahi MicroStrategy’nin Bitcoin satın alma ve BTC’leri uzun vadeli tutma stratejisinin değişmeyeceğini söyledi.

Şirketin son Bitcoin alımından bu yana daha fazla BTC alıp almadığı sorusuna cevap vermeyen Kang sözlerine şu şekilde devam etti:

“Şirketin Bitcoin stratejisi ile ilgili şunları söyleyebilirim ki ‘Şu anda satma niyetimiz yok’. Satacağımızı bildiğim hiçbir senaryo da yok.”

“Bitcoin Stratejimizi Değiştirecek Bir Durum Söz Konusu Değil!”

MicroStrategy’in şimdilik Bitcoin fiyatını izlediğini söyleyen Andrew Kang, şirketin gelecekteki BTC satın alma planları hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

“Bitcoin ve piyasada görülen son zamanlardaki volatilitenin bir kısmı kesinlikle Bitcoin ile ilgili değildi.

MicroStrategy olarak yaşananları piyasa perspektifimizden izliyoruz. Ancak bu durumun Bitcoin stratejimizi değiştirecek bir sorun oluşturduğuna inanmıyoruz.”

MicroStrategy hissedarlarından da şirketin elindeki Bitcoin’leri satma konusunda baskısı olmadığını ifade eden Kang, “Yatırımcılarımız BTC stratejimizle çok uyumlu.” dedi.

Kang son olarak Piyasadaki son volatilitenin MicroStrategy’nin desteklediği şekilde kripto para piyasasının düzenlenmesine yol açabileceğini de dile getirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu