BitcoinHaberler

MicroStrategy’nin Bitcoin (BTC) Aşkı Alevleniyor: 650 Milyon Dolarlık Dev Atılım Daha!

MicroStrategy Bitcoin yatırımlarıyla yine gündemde

Yine bir MicroStrategy haberi ile karşınızdayız. Bitcoin‘e olan ilgisi ve yatırımlarıyla adını sık sık duyduğumuz ABD’li teknoloji şirketi MicroStrategy, 650 milyon $’lık yeni Bitcoin yatırımını duyurdu.

Şirket Ceo’su ve Bitcoin aşığı Michael Saylor’un twitırdan yaptığı duyuruyla, 9 Aralık’ta 650 Milyon Dolarlık borçlanma senedi satışının tamamladığını belirten teknoloji şirketi, bu senetler karşılığında yatırımcılarına 2021 Haziran ve 2025 Haziran yılları arasında “yıllık %0.75” oranında geri ödeme yapılacağını duyurdu.

Yapılan açıklamada giderler düşüldükten sonra kalan 635 Milyon Doların tamamının Bitcoin‘e yatırılacağı belirtildi.

MicroStrategy son dönemde BTC yatırımlarıyla  gündeme oturmuş ve adından pek çok kez söz ettirmişti. Kurumsal anlamda en çok Bitcoin’e sahip olan şirket, finans kuruluşları tarafından, aşırı Bitcoin ilgisi nedeniyle zaman zaman eleştirilse de, şirketin inandığı bu yoldan dönmeye pek niyeti yok gibi.

İlgili Haber
CitiBank, MicroStrategy İçin Sat Sinyali Verdi: CitiBank'ın Bitcoin (BTC) Beklentisi Ne?

MicroStrategy başta olmak üzere Bitcoin’e olan kurumsal yatırımcı ilgisi fiyatlamalardan bağımsız olarak uzun bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

Bu gibi kurumsal şirketlerin Bitcoin alımları, büyük borsaların desteğiyle OTC şeklinde soğuk cüzdanlardan yapılıyor. Yani bu alımlar normal yatırımcının yaptığı gibi borsa üzerinden yapılmıyor. Hal böyle olunca bu yüklü alışlar fiyatları anlık olarak olumlu etkilemiyor. Ancak orta ve uzun vade için bu tarz atılımlar son derece önemli olarak görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu