BitcoinHaberler

CitiBank, MicroStrategy İçin Sat Sinyali Verdi: CitiBank’ın Bitcoin (BTC) Beklentisi Ne?

CitiBank Bitcoin'e yatırım yapan en büyük kurumsal şirketin notunu "SAT"a çevirdi.

Son dönemde her gün en az bir tane MicroStrategy haberi okuyoruz. Şirketin Bitcoin‘e olan ilgisi ve yaptığı yüklü alımlar konuşulmaya devam ediyor. Ancak bu defa bu alımlar nedeniyle MicroStrategy’i riskli gören CitiBank’ı konuşacağız.

Aynı zamanda NASDAQ’ta listelenen şirketin kripto dünyası dışında hisse senedi yönü de bulunuyor. CitiBank’ın tecrübeli analistleri, bu hafta yatırımcılarına gönderdikleri bültenle, kurumsal anlamda en büyük Bitcoin’e sahip MicroStrategy için sat sinyali verdi. Bu sinyal üzerine MicroStrategy hisselerinde düşüş yaşandı.

Citibank analistlerinin MicroStrategy için sat sinyali vermesinin temel nedeni, şirketin Bitcoin’e aşırı odaklanmış oluşu olarak açıklandı. Analistlere göre Bitcoin’in getirisi az olmasa da hisse senetlerine oranla sönük kalıyor. Ayrıca Bitcoin’deki aşırı yükselişe işaret eden CitiBank analistleri, MicroStrategy’nin aşırı şişmiş Bitcoin’e, bu fiyatlardan yatırım yapmaya devam ederek, yatırımcılarını riske attığını düşünüyor.

İşin ilginç tarafı ise, uzun vadede Bitcoin’in 380.000$ olacağı yönünde tahminde bulunan CitiBank’la, MicroStrategy’ye BTC aldığı için “Sat” sinyali veren CitiBank aynı kuruluş. Burada bir çelişki olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak yatırım stratejisi tamda böyle bir şey.

Yeri gelir Bitcoin için 19.000 dolar pahalı gelir size, yeri gelir 100.000 $’a ucuz Bitcoin alırsınız. Bu iki durum arasındaki farkı anladığınız gün sizde bu piyasada para kazanmaya başlayabilirsiniz. Citibank’ta şu anda Bitcoin’i aşırı alım bölgesinde değerlendiriyor ve geri çekilmeler bekliyor. Bu nedenle 19.000$’lı fiyatlardan Bitcoin’e yatırım yapan şirketin notunu sata çeviriyor.

Bitcoin’deki olumsuzlukları kaleme aldığımız yazımızı da okumanızı ve risklerinizi buna göre minimize etmenizi öneriyoruz.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Haftaya Teknik ve Temel Olarak Kötü Başladı, Bitcoin'de Boğa Sezonu Bitiyor Mu ?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu