AnalizBitcoin

Mike McGlone Açıkladı: Bitcoin’in 2021 Yılında Yükselişe Devam Edeceğinin Nedeni…

McGlone, Bitcoin’in geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, BTC’nin ilerleyen zamanlarda altını geçeceğine ve önümüzdeki yıl yükseliş eğilimine devam edeceği inanıyor. Giderek dijitalleşen dünyamızda, bu yükseliş ve güzel gelecek hakkındaki düşüncelerinin nedenini açıkladı.

Dijitalleşen bir dünyada Bitcoin’in Altın’ı rahatça geçebileceğinden bahseden McGlone, 2020 yılında Bitcoin’in yatırım portföyleri içerisinde yer aldığını ve bu durumun paranın dijitalleşme evriminde bir adım olduğunu söylüyor.

2020 Yılında Paranın Evrimi

İçinde bulunduğumuz yıl, birçok felaketin yaşandığı hatta en önemlisi olan Korona virüs salgının yaşandığı ve insanların hayatında önemli değişikliklere neden olan bir yıl olarak devam ediyor. Bu hengâme içerisinde birçok sektör işlerini online sistemler üzerinden yürütmeye başladı. Bu değişimler en çok dijital ödeme platformlarına yaradı ve birçoğu büyük kârlar elde etti.

Burada en önemli değişim, geleneksel yatırımcıların ve finansal şirketlerin Bitcoin’e olan bakış açısının “Altın 2.0” olarak değişmesi olarak düşünülüyor. Bu düşünceye sahip olan ve kendini piyasada sık sık gösteren büyük yatırımcılar JP Morgan, Paypal, Ray Dalio, Stanley Druckenmiller gibi isimler ve daha fazlası olarak biliniyor. Ayrıca bu düşünce değişimi, bu yatırımcıların portföylerine yüksek miktarlarda BTC eklemesini beraberinde getiriyor. Peki bu durum Bitcoin’in 2021 yılındaki yol haritasını nasıl etkileyecek?

2021 Yılının Yol Haritası

2020 yılında çok fazla algının değiştiğine dikkat çeken McGlone, kurumsal yatırımcıların portföylerinde Bitcoin’e büyük bir yer açtıklarını ifade ediyor.

ABD‘de bu yıl içerisinde basılan 6 trilyondan fazla dolar, para arzının %25 artmasına ve finansal şirketlerin fonlarının tehlikeye girmesine neden oldu. Böylece fonlarını enflasyondan korumak isteyen şirketler, Bitcoin’e yönelmeye başladılar. Bu yönelme, kripto piyasası lideri Bitcoin’in büyük bir değer kazanmasını sağladı.

İlgili Haber
800 Milyon $ Bitcoin Alan Şirketin CEO'su, Neden BTC Aldıklarını ve Ne Zaman Alıma Başladıklarını Açıkladı

Bitcoin’in yükselmesinde en büyük katkıya sahip olan dev yazılım şirketi MicroStrategy, yanında bulunan Square ve Paypal gibi büyük şirketler sayesinde yalnız kalmadı.

Bütün bu gelişmeleri göz önünde bulunduran McGlone, kripto paraların 2021 yılı yol haritasının yükseliş yönünde olacağına inandığını belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu