BitcoinHaberler

800 Milyon $ Bitcoin Alan Şirketin CEO’su, Neden BTC Aldıklarını ve Ne Zaman Alıma Başladıklarını Açıkladı

Son dönemde Bitcoin alımlarıyla gündeme oturan MicroStrategy Ceo'su Michael Saylor neden Bitcoin aldıklarını açıkladı.

Yakın zamanda Nasdaq’ta listelenmeye başlayan ve Bitcoin alımlarıyla kripto para severlerin de gündeminde yer bulan teknoloji şirketi MicroStrategy Ceo’su Michael Saylor Bitcoin alımlarına ilişkin açıklamada bulundu.

Yaklaşık otuz yıldır faaliyet gösteren şirket son aylarda yaptığı alımlarla Bitcoin boğaları arasına adını yazdırdı. Kişisel olarak da yaklaşık 18.000 Bitcoin’i bulunan ünlü Ceo Saylor, Binance’den Changpeng Zhao ile yaptığı bir söyleşide BTC‘ye yönelmesinin nedenlerini ve zamanını açıkladı.

Mart 2020’de küresel anlamda etkileri görülmeye başlayan COVİD-19 salgınının, neden olduğu likidite (nakit) krizinin tüm varlıkların kirli sırlarını ortaya çıkardığını düşünen Saylor, Bitcoin’in bu olumsuz gelişmelerden galip olarak çıktığını belirtti. Saylor’a göre Bitcoin küresel krizlerde sığınılacak en iyi liman.

Mart – Nisan aylarında Bitcoin ile ilgili çok sayıda makale ve yayın okuduğunu söyleyen Saylor, kendini Bitcoin konusunda geliştirmeye karar verdiğini ve bilgi birikimi belirli bir seviyeye ulaştıktan sonra, alım kararının çok hızlı geldiğini açıkladı. Nisan ayından itibaren büyük miktarlarda Bitcoin alımlarına başlayan şirketin sadece son birkaç ay içerinde 40.000’den fazla Bitcoin aldığı biliniyor. Şahsi olarak da Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih eden CEO’nun Bitcoin yatırımları devam edecek gibi görünüyor.

İlgili Haber
Son Dakika: Bitcoin'den Kâr Eden Şirket Doymadı: 400 Milyon Dolarlık BTC Atılımı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu