BitcoinHaberler

Son Dakika: Bitcoin’den Kâr Eden Şirket Doymadı: 400 Milyon Dolarlık BTC Atılımı!

Kurumsal yatırımcıların ilgisi tam gaz Bitcoin'de!

Eylül ayında 12.000 dolar seviyelerinden 400 milyon dolarlık Bitcoin alımı gerçekleştiren ve geçtiğimiz günlerde de 50 milyon dolarlık daha Bitcoin alımı yapan MicroStrategy şirketinden yeni Bitcoin hamlesi geldi.

İlgili Haber
Dev Şirket 50 Milyon Dolarlık Daha Bitcoin Aldı: Peki Hangi Seviyeden Alım Yapıldı?

Milyar dolarlık yazılım şirketi olan MicroStrategy, yeni yaptığı açıklama göre 2025 yılına kadar, “nitelikli kurumsal alıcılara” yapılacak olan 400 milyon dolarlık tahvil satışıyla elde edilen kâr ile Bitcoin almayı düşündüklerini açıkladı.

Satıştan elde edilecek gelirin tamamen Bitcoin’e yönlendirileceğini ifade eden şirketin, geçtiğimiz hafta yaptığı alışlar ile toplamda 40.824 adet BTC‘ye sahip olduğu biliniyor. Eylül ayında yaptığı alışlardan ciddi kâr eden şirket, açıklamaya göre henüz elindeki BTC’leri bozdurmayı düşünmüyor, aksine arttıracağını söylüyor.

Elinde mevcut olarak yüklü miktarda BTC bulunduran MicroStrategy şirketi, rezerv politikasının tamamen Bitcoin’den yana olduğunu bu hamlesiyle bir kez daha belli etmiş oldu.

Daha önce de ABD dolarının gün geçtikçe değersizleştiğini ifade eden şirket CEO’su Michael Saylor, arzı kısıtlı olan ve dolayısıyla enflasyondan etkilenmeyen ürünlere yönelmenin çok mantıklı olduğunu ve altından bile daha az riskli gördüğü Bitcoin’in, yatırım için en uygun varlık olduğunu ifade etmişti.

Bitcoin’in son aylarda yaşadığı yükselişin, kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesiyle olduğu düşünüldüğünde, ilerleyen dönemde kurumsalların daha çok Bitcoin’e yönelmesi fiyatta ciddi yükselişleri tetikleyecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu