Bitcoin

Mike Novogratz Bitcoin (BTC) 1 Milyon Dolara Gidecek Dedi ve Tarih Verdi!

Milyader Mike Novogratz, Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara ulaşacağını iddia etti ve üstelik tarih de verdi.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, FED’in faiz oranlarını arttırmaya yönelik adımlarının azalması halinde Bitcoin fiyatının “Ay’a gideceğini” iddia etti.

Novogratz bu tahminini halihazırda devam eden Miami Bitcoin 2022 konferansında yaptı.

“FED Faiz Oranını Yarım Puan Artırabilir”

Kripto para destekçisi Novogratz, FED’in bir sonraki toplantısında kısa vadeli faiz oranını yarım puan artıracağını düşünüyor. Bu, piyasanın beklentileriyle de uyumlu.

ABD Merkez Bankası kısa bir süre önce, enflasyon ile mücadele kapsamında 2018 yılından bu yana ilk kez faiz oranlarını yükseltme kararı almıştı.

FOMC’un Mart ayı toplantı tutanaklarında FED’in faiz artırımına yönelik politikasının devam edeceğine dair sinyaller vardı.

İlgili Haber
Son Dakika! FED Tutanakları Yayınlandı: İşte Detaylar!

Novogratz yakın gelecekte FED’in geri adım atmasına neden olacak bir ekonomik gerileme olacağına inanıyor. FED, aylık 95 milyar dolarlık varlık azaltımını uygun bulmuştu.

Galaxy Digital CEO’su yaptığı açıklamasında BTC’nin giderek daha fazla kurumsal adaptasyon gördüğünü ve bir tasarruf aracı olarak kullanılmaya başladığını söyledi.

“Bitcoin İçin 1 Milyon Dolar Ulaşılabilir Bir Hedef”

Novogratz BTC fiyatının beş yıl içerisinde 500.000 dolara ve sonrasında önünde sonunda 1 milyon dolar seviyesine ulaşacağından emin olduğunu söyledi.

Ünlü CEO, boğa lehine olan bu tahminlerini mevcut adaptasyon döngüsüyle temellendiriyor.

BTC fiyatı son 24 saatteki %5’lik değer kaybıyla birlikte bu yazının yazıldığı anlarda Coin Market Cap verilerine göre 43.400 dolardan işlem görüyor. 45.000 doların üstünde bulunan dünyanın en büyük kripto parası, FED haberleriyle geriledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Agah

Millete hayal kurdurarak içeri çekin… işiniz bu..

Anonim

Ya bırakın bu işleri asla güven yok suan bu piyasaya


Başa dön tuşu