BitcoinHaberler

Milyarderler Bitcoin (BTC) Konusunda Yanıldıklarını İtiraf Ediyor! Howard Marks: “Tepkim Cahilceydi”

Bitcoin kendisine inanmayanların da düşüncelerini değiştirmeye devam ediyor.

2017-2018 yıllarında yaşanan büyük çöküş sonrası bir çok Bitcoin düşmanı haklı çıktığını iddia etmişti. Ancak Bitcoin’in 2020 ve 2021 yılı performansları bu insanların gerçekte haklı olmadıklarını ve Bitcoin’in 1 triyon dolarlık değeri ile kendisini ispat ettiğini gösterdi.

Qaoktree Capital’ın kurucularından Howard Marks da Bitcoin konusundaki fikrini değiştirenlerden.

2017 yılında “Bitcoin kendisine özgü bir değeri olmadığı için onu önemsemiyorum” diyen Marks, Bitcoin ile ilgili düşüncelerinin değiştiğini söyledi.

CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin hakkında konuşan Marks; “Daha önce Bitcoin’in kendine özgü bir değeri olmadığını söylemiş olsam da, dolar ve elmaslar için de aynı şeyin söylenebileceğini fark ettim. Arz-talep dengesine karşı artık daha duyarlıyım” dedi. Bitcoin’e olan ilk tepkisinin “cahilce” bir tepki olduğunu itiraf eden Marks şunları aktardı:

“Sonsuz miktarlarda basılabilen doların aksine, Bitcoin’in arzı sabit. Bu nedenle ona olan talep her geçen gün artıyor. Bu biraz döngüsel çünkü insanlar bunu istedikçe fiyatı artıyor ve fiyat arttıkça daha çok istiyorlar. “

İnsanların Bitcoin’e olan talebinin sadece fiyat odaklı olmadığını ifade eden Marks, fiyattan bağımsız olarak Bitcoin’in sağladığı faydalardan bahsetti.

“Bitcoin ile anında finansal bir işlem yapabilirsiniz. Bu insanlar için çok faydalı. Haftanın yedi günü 24 saat işlem yapabilirsiniz. Bu süreçte bankalar aracılığıyla hiçbir zaman banka havalesi gönderemezsiniz.

Ayrıca ekonomik mahremiyet önemli bir konu. Elinizde ne kadar paranız olduğundan kimsenin haberi yok. Devletler sizin ekonomik durumunuzu bilmiyor. Kimse onu sizden çalamaz. Bence Bitcoin, gelişmekte olan ülke para birimlerinden daha iyi.”

Marks, Forbes’un en zengin Amerikalılar sıralamasında 391. sırada yer alıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu