BitcoinHaberler

Milyonlarca Dolarlık Kripto Para Saadet Zincirinin Sorumlusu Hala Bulunamadı

Yetkililer Benjamin Reynolds'ın yerini hala tespit edemedi.

140 milyon dolarlık kripto para saadet zincirinin faili Benjamin Reynolds kayıplara karıştı. Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC) peşinde olduğu Reynolds hakkında New York Güney Bölge Mahkemesi’ne resmi başvuruda bulundu.

CFTC, Bitcoin dolandırıcılık haberleriyle gündeme gelen şirketin başındaki ismin yatırımcıların 22.858 Bitcoin’ini dolandırdığı iddiasıyla haziran ayı itibarıyla karşı atağa geçti.

Eldeki belgelerde saat zinciri programını yöneten firmanın (Control Finance) adresinin asılsız olduğu ortaya çıktı.

Reynolds’u Sadece CFTC Aramıyor!

Reynolds’u arayan tek kurumun CFTC olmadığı Güney Kore’deki Ulsan Bölge Savcılığının da olayı araştırdığı öğrenildi ancak şu ana kadar onlar da Reynolds’la ilgili herhangi bir veriye ulaşamadı.

Kripto para sektörüne olan ilgi arttıkça bu alanla ilgili dolandırıcılık vakalarına da her gün bir yenisi daha ekleniyor. OneCoin davası da gündemi bayağı meşgul etmişti.

İlgili Haber
OneCoin'in Eski Ortağı Hakkında Dudak Uçuklatan İddialar!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu