BitcoinHaberlerKripto Para

Nayib Bukele Bitcoin Boğasının Tarihi Hakkında Konuştu!

Nayib Bukele Bitcoin fiyat tahmini ile ilgili yeni bir paylaşım yaptı.

2021 yılının Eylül ayında Bitcoin’i (BTC) yasal para birimi olarak kabul ederek bir ilke imza atan ve büyük bir Bitcoin destekçisi olan El Salvador başkanı Nayib Bukele Twitter’dan paylaşım yaptı.

Son zamanlarda ülkede yaşanan çete olayları ile mücadele eden ve bir süredir Bitcoin ile ilgili paylaşım yapamayan Bukele, BTC için söylediği fiyat tahmininin biraz gecikebileceğini dile getirdi.

Başkan Bukele, 2 Ocak 2022 tarihinde Bitcoin ile ilgili 2022 tahminleri ile ilgili paylaşımını alıntılayarak ” üzgünüz, son tahmin ertelenmek zorunda kaldı.” dedi.

Bukele bu paylaşımı ile BTC için yaptığı 100.000 dolarlık tahmininin kısa sürede gerçekleşmeyeceğini düşündüğünü söylese de bu paylaşımına kısa sürede tepkiler gelmeye başladı.

Bu tepkiler üzerine Bukele tahminlerin hala geçerli olduğunu belirterek “bu tahmininin sadece birkaç ay için” olduğunu söyledi.

Nayib Bukele’nin Bitcoin İçin 2022 Tahminleri!

Bitcoin destekçisi Nayib Bukele bu yılın başında Bitcoin ile ilgili şu tahminleri yapmıştı:

“Bitcoin 100 bin dolara ulaşacak, 2 ülke daha BTC’yi yasal ihale olarak kabul edecek, Bitcoin City inşaatına başlanacak, Bitcoin volkan tahvilleri aşırı talep edilecek.”

Bukele’nin Bitcoin için 100.000 dolarlık tahmini henüz gerçekleşmemiş olsa da, başka ülkelerin BTC’yi yasal para birimi olarak kabul edeceği tahmini gerçekleşti.

Zira geçtiğimiz günlerde Orta Afrika Cumhuriyeti Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul ettiğini açıkladı.

İlgili Haber
Orta Afrika Cumhuriyeti'nin Bitcoin'i (BTC) Resmi Para Birimi Olarak İlan Ettiği Doğrulandı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu