BitcoinHaberlerKripto Para

New York Başsavcısından Kripto Para Yatırımcılarına Uyarı: “Kanundan Kaçma, Vergini Öde!”

New York Başsavcısı, kripto para yatırımcılarını vergilerini ödemeleri konusunda uyardı.

Daha önceki açıklamalarında kripto para birimlerinin risklerine karşı uyaran New York Başsavcısı Letitia James, yatırımcılara kripto para işlemlerinin vergilerini bildirmelerini ve ödemelerini söyledi.

Vergi beyannamesi verme tarihinin yaklaştığını hatırlatan Başsavcı James, kripto para yatırımcılarının işlemlerindeki vergileri düzgün bir şekilde beyan etmemesinin ve ödememesinin vergi kanununun ihlali olduğunu belirtti.

Bu ihlallerin önemli hukuki veya cezai yaptırımlar dışında dışında yüksek mali sorumluluğu olabileceğinin de altını çizen James, belirli durumlarda cezai kovuşturma ile sonuçlanabileceğini ifade etti.

Başsavcı James: “Kanundan Kaçma, Vergini Öde!”

Her çalışan ABD vatandaşı gibi kripto para yatırımcılarının da vergilerini ödemeleri gerektiğini belirten James, açıklamasında şu ifadeler yer verdi:

“Kripto para birimleri yeni olabilir, ancak yasalar açıktır. Yatırımcılar kripto para işlemlerini doğru bir şekilde raporlamalı ve vergilerini ödemelidir.

Kripto işlemlerinde vergi ödemek isteğe bağlı değildir ve yasaya uymayan yatırımcılar ciddi sonuçlarla karşılaşabilir.

Tüm kripto yatırımcılarını, başvurularının doğru olduğundan emin olmak için IRS ve New York Eyaleti Vergilendirme ve Finans Departmanı’nın rehberliğini takip etmeye teşvik ediyorum. “

“Bitcoin Ve Ethereum’un Kullanımı Artıyor!”

Son zamanlarda Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimlerinin satın alınmasında çarpıcı bir artış olduğuna dikkat çeken New York Başsavcısı, kripto para birimlerinin IRS ve DTF’ye göre para biriminden ziyade mülk olarak kabul edildiğini söyledi.

James bu nedenle kripto para işlem vergilendirmesinde mülk işlemlerine uygulanan genel vergi ilkelerinin geçerli olduğunu hatırlattı.

Kripto para birimlerinin değerinde yaşanan kazanç ya da kaybın da bildirilmesi gerektiğinin de ifade edildiği uyarıda şu ifadelere yer verildi:

“Vergi mükellefleri lüks bir elektrikli araç, uçak bileti ve hatta bir fincan kahve satın almak için kripto para birimini kullanırken herhangi bir kazanç veya kaybı hesaplamalı ve rapor etmek zorundadır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu