Kripto HaberleriHaberlerNFT Piyasaları Kan Kaybetmeye Devam Ediyor!

NFT Piyasaları Kan Kaybetmeye Devam Ediyor!

Takip et

NFT piysaaları, 2022 yılına sağlam bir giriş yaptı. Yıl başlarında Gamestop ve Samsung gibi önemli firmalardan NFT haberleri geldi. Ancak kripto para piyasalarının durumu, NFT’leri olumsuz etkiledi. Yatırımcılar, piyasalardaki kârlılık azaldığı için NFT sektörüne daha az ilgi gösteriyor.

NFT takip sitesi Dune Analytics’in verilerine göre geçtiğimiz Ocak ayında 17 milyar dolar seviyesinde olan piyasa hacmi, günümüz itibariyle 470 milyon dolara geriledi. NFT piyasalarındaki aylık hacim %97 azaldı.

NFT’lere olan ilginin gerilediğini Google Trends verileri de doğruluyor. “NFT” anahtar kelimesinin aranma oranı, yılın en düşük seviyelerinde seyrediyor.

2022’nin başlarında 100 puan ile zirvede olan arama endeksi, günümüz itibariyle 11 puana kadar geriledi.

Yıl başında astronomik fiyatlara satılan NFT’ler aşırı derecede değer kaybetti. Dune Analytics’in bir başka grafiği, durumu gözler önüne seriyor.

Medyan NFT Satış Fiyatı grafiğine göre yıl başında bir NFT ortalama 700$ (0.15 ETH) ederken, günümüzde ise sadece 25$ (0.017 ETH) fiyat ile alıcı buluyor.

Kripto Kredilerinde NFT’ler Teminat Olarak Kullanılıyor!

Twitter’da bir kripto fenomeni, NFT’ler ile ilgili ilginç bir haber paylaştı.

“Tiger” takma adlı fenomenin paylaşımına göre, bir NFT yatırımcısı Arcade platformundan 1000 ETH (1.349.000$) değerinde kredi çekti. Yatırımcı, ETH kredisi için kendine ait bir Mutant Ape Yatch Club NFT’sini platforma ipotek etti.

Piyasa koşullarına rağmen böyle büyük bir kredi için NFT ipoteğinin kabul edilmesi, NFT topluluğunda büyük yankı buldu.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları