Ana SayfaHaberlerNFT Piyasası İçin Temmuz Ayı Verileri Açıklandı: Düşüş Sürüyor Mu?

NFT Piyasası İçin Temmuz Ayı Verileri Açıklandı: Düşüş Sürüyor Mu?

Takip et

Aylık NFT piyasası hacminde bu ilkbaharda başlayan düşüş Temmuz ayında da devam etti.

30 Temmuz itibariyle, NFT pazaryerleri için en son aylık hacim 626.11 milyon dolar oldu. Geçen ay, bu tür pazaryerleri 884.68 milyon dolar hacim getirmişti.

OpenSea, NFT Piyasasının Lideri Olmaya Devam Ediyor

OpenSea, Temmuz ayının aylık hacminin 484.79 milyon dolarını oluşturarak pazar lideri olmaya devam ediyor. Solana merkezli Magic Eden ise aynı dönemde yaklaşık 81 milyon dolarlık aylık hacim elde etti.

2021 yılında NFT piyasası büyük bir popülerlik kazanmış ve kripto para piyasasını kasıp kavurmuştu.

Özellikle Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Cryptopunks gibi koleksiyonlar rekor fiyatlara satılmış ve büyük ses getirmişti.

Bununla birlikte yine 2021 yılında Opensea ve Magic Eden gibi platformlar da kullanıcı sayılarını artırmıştı.

İlgili Haber
Dünyaca Ünlü Minecraft Oyunu Geliştiricileri, NFT ve Blockchain Kullanımı Hakkında Konuştu!

Bu sektörde genel olarak Ethereum Blockchain’i tercih ediliyor fakat ETH ağındaki yüksek işlem ücretleri nedeniyle kullanıcılar genel olarak diğer çözümlere yöneliyor.

Örneğin Solana ağında çalışan Magic Eden gibi platformlar, SOL ağının işlem ücretlerinin düşük olmasıyla birlikte son aylarda pazar paylarını artırmıştı.

Ancak 2022 yılında kripto para piyasasının düşüşe geçmesiyle birlikte NFT dünyasında da gerileme yaşandı.

Geçtiğimiz hafta FED’in beklentilere uygun olarak 75 baz puanlık faiz artırımı yapması ve ABD’den gelen GSYİH verilerinin resesyona işaret etmesiyle birlikte Bitcoin ve diğer kripto para fiyatlarında bir toparlanma yaşanmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları