HaberlerNFT

NFT Satışlarındaki Sert Düşüşe Rağmen Solana’dan (SOL) İyi Haber Geldi!

Ethereum'un özellikle NFT'ler ve merkeziyetsizlik alanındaki en büyük rakibi Solana, yeni bir seviyeye ulaştı.

Solana (SOL), DeFi ekosistemi ve NFT’ler konusunda toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum‘un (ETH) en büyük rakibi konumunda.

Solana, tüm zamanların NFT satış hacmi açısından da kısa süre önce kendi rekorunu kırarak aslında bunda ne kadar iddialı olduğunu ortaya koydu.

Solana, NFT Satış Hacim Rekoru Kırdı

Özellikle işlem ücretleri konusundaki avantajı nedeniyle Ethereum ağından sonra birçok kişinin tercih ettiği ağ olarak görünen Solana, NFT satış hacmi ile de bunu ortaya koydu.

Elde edilen son verilere göre, Solana ağındaki NFT satışları tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Solana, 5 Haziran gecesi itibarıyla 2,35 milyar dolarlık NFT satış hacmine ulaştı ve kendi rekorunu kırdı.

Mayıs ayında yaklaşık 14 milyar dolarlık toplam değer düşüşü yaşayan Solana’nın buna rağmen NFT satışlarında devamlı olarak yükselmesi ise oldukça önemli bir indikatör.

Solana, bu satış hacmiyle ise Ethereum dışında bir ağın daha gerisinde kaldı.

Aktarılan bilgilere göre Solana’nın gerisinde kaldığı bir diğer ağ ise 4 milyar dolarlık satış hacmine ulaşan Ronin ağı oldu. Ronin ağının bu seviyeye gelmesini sağlayan ise ünlü blockchain oyunu Axie Infinity (AXS) oldu. Birinci sıradaki Ethereum ise 27 milyar dolarlık toplam NFT satış hacmi ile neden “kral” olarak görüldüğünü gözler önüne sermekte.

Ethereum’un lokomotifi ise yüzbinlerce dolara satış yapılan BAYC NFT’leri olarak görülmekte.

İlgili Haber
200.000 Dolarlık Bored Ape Yacht Club NFT'si Bu Fiyata Satıldı! Yoksa Vergi Kaçırma Girişimi Mi?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu