BitcoinHaberler

Nobel Ödüllü Ekonomistten Kritik Bitcoin (BTC) Açıklaması: Düşüş Sürecek mi?

Nobel ödüllü ekonomistlerden birisi olarak ünlenen Paul Krugman, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında umutsuz konuştu.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) gün içerisinde yeniden 20.000 doların altına kadar çekildi ve bu durum kesinlikle sektöre korku salmaya devam ediyor.

Oldukça volatil şekilde işlem gören BTC, ünlü bir ekonomiste göre ise 17.000 dolara düşmeye devam edecek.

“BTC Yükselişi Kısa Ömürlü!”

BTC, hafta sonunda 17.000 dolara kadar çekildi ancak devamında 20.000 dolar üzerine sıçrama yaptı.

Bu sıçramanın “ölü kedi sıçraması” olduğunu belirten ünlü ekonomist, umudun kalmadığını ima etti.

Ayı piyasalarında özellikle bunun gibi yükselişlerin tam sert düşüş öncesi görüldüğünü aktaran Krugman, BTC için de durumun aynı olduğunu ifade etti.

Krugman konu hakkında yaptığı açıklamada BTC’nin gece saatlerinde yaşadığı hafif ralliye dikkat çekti.

Bunun büyük ihtimalle ölü kedi sıçraması olduğunu aktaran Krugman, yine de detaylı bir tarihi grafik paylaştı. Bununla ilgili çok benzer olayın yaşandığını ve paralellik görüldüğünü aktaran Krugman, konu hakkında daha detaylı bilgi paylaşacağını ifade etti.

Krugman, bu ve dot-com balonunun patlamasına yönelik arasında çok fazla kontrast olduğunu da hatırlatarak kripto paraların balon olup olmadığı konusuna yeni bir yorum eklemiş oldu.

Buna rağmen Krugman’ın 2013 yılından beri beşten fazla kez Bitcoin’in ölümünü ilan ettiği biliniyor.

Buna rağmen BTC özellikle Mart 2020’den beri görülen en büyük ve korkutucu düşüşünü yaşamakta. Bu da BTC için gerçek bir korku yaratıyor ve bireysel yatırımcılar için de durum pek iç açıcı değil.

İlgili Haber
Binance CEO'su: Bitcoin Yatırımında Bunu Yapsaydınız, Kaybetmezdiniz!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu