AnalizBitcoinHaberler

Binance CEO’su: Bitcoin Yatırımında Bunu Yapsaydınız, Kaybetmezdiniz!

Binance CEO'su CZ, piyasa ile ilgili açıklamada bulundu.

Geçtiğimiz günlerde birçok indikatör, daha önceki ayı sezonlarındaki dip seviyelere gelmiş olsa da Bitcoin düşüşlerini durdurmayarak 17.600 dolarlara kadar geriledi. Kanlı bir hafta geçiren kripto para piyasası 7 gün içerisinde yüzde 30’lara varan kayıplar yaşadı.

İlgili Haber
Bitcoin 20.000$'ın Altına İnerken 5 İndikatör Alım Sinyali Veriyor!

Bugün kısmen de olsa toparlayan Bitcoin, 20.800 dolar seviyelerine kadar yükselirken piyasanın az da olsa nefes almasını sağladı. Günlük olarak BTC’deki kazançlar yüzde 9’lara ulaşırken özellikle Binance gibi büyük borsaların ve balinaların alış yönlü pozisyon aldıkları dikkatlerden kaçmadı.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) 20.000 Doların Altına İndi, Balinalar Harekete Geçti: Alış mı Yaptılar Satış mı?
İlgili Haber
Binance Dip Fiyattan Yüklü Miktarda Bitcoin Satın Aldı! İşte Borsanın Cüzdanındaki Son Durum

Son zamanlarda açıklamalarına hız veren dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su CZ ise yeni bir açıklamada bulundu.

CZ, yukarıdaki Bitcoin grafiği alıntılayarak şu sözleri söyledi:

Tarihsel olarak konuşursak, her “Bitcoin öldü” manşetinde Bitcoin satın alsaydınız, iyi iş çıkarmış olurdunuz.

Mantık: Umutlar kaybedildiğinde, dip noktadasınız demektir.

Bunu bir yatırım tavsiyesi olarak algılamayın

 

Gerçekten yukarıdaki grafikte olduğu gibi her “Bitcoin öldü” manşetinden sonra BTC’nin yukarı yönlü hareket etmeye başladığı ve işler tersine döndüğünde ise aynı kişilerin “Bitcoin balondur” söylemleriyle boy gösterdiği görülmüştü.

Şu an bakıldığı zaman tüm medya, “Bitcoin öldü” manşetleri atarken, korku ve açgözlülük endeksinin de tarihin en düşük seviyelerinden olan 6 puana gerilediği görülüyor.

Gerek indikatörler, gerekse de marketteki korku durumuna bakıldığı zaman CZ’nin de dediği gibi “umutların kaybedildiği” noktaya gelindiği ya da yaklaşıldığı anlaşılıyor.

Ancak unutmamak gerekir ki “bu seviyeler Bitcoin için dip” demek bu aşamada doğru olmaz. Ancak tarihsel veriler gösteriyor ki Bitcoin yatırımlarını sabırla elinde tutan yatırımcılar ilerleyen süreçte mutlaka kâr etmiş durumdalar.

*Tarihsel veriler, grafik üzerinde kısa bir zaman gibi görünse de aslında uzunca bir zamanı kapsamaktadır. Bu bağlamda bahsedilen tezin, orta ve uzun vadeli yatırımlarda başarılı olduğu unutulmamalıdır.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu