Kripto HaberleriHaberlerNvidia Kripto Para Madenciliği Gelirlerinde Büyük Düşüş Yaşadı!

Nvidia Kripto Para Madenciliği Gelirlerinde Büyük Düşüş Yaşadı!

Takip et

ABD merkezli, video kart üretici şirketi Nvidia, 2021 yılının 4. çeyrek ve 2022 mali yılı için finansal raporunu yayımladı.

Yayınlanan raporda aynı zamanda kripto para madenciliği için kullanılan çipleri de üreten Nvidia’nın, kripto para madenciliği işlemcilerinin satışından kaynaklı gelirinde de düşüş yaşadığı görüldü.

Raporda kripto madencilik gelirinin 105 milyon dolardan 24 milyon dolara düştüğü belirtildi. Bu da yaklaşık %77’lik bir düşüş yaşandığı anlamına geliyor.

Nvidia, 2021 yılının ikinci çeyreğinde kripto madenciliği işlemcilerinin satışından elde ettiği gelirlerin 266 milyon dolar, üçüncü çeyrekte ise 105 milyon dolar olduğunu açıklamıştı.

Nvidia’nın gelirlerinde yaşadığı büyük düşüşün arkasında Intel gibi büyük çip üreticilerinin de kripto madenciliği alanına girmesinin etkili olduğu düşünülüyor.

Nvidia raporda, ayrıca kripto paralardaki volatilitenin de düşüşte etkili olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para fiyatlarındaki değişiklikler veya iş kanıtı veya hisse kanıtı gibi işlemleri doğrulama yöntemi dahil olmak üzere kripto para piyasasındaki oynaklık, ürünlerimize olan talebi ve onu doğru bir şekilde tahmin etme yeteneğimizi etkileyebilir.”

Nvidia raporda son olarak madenciliği olmayan jetonları basmak için gerekli olabilecek madencilik işlemcileri için de olası bir talep artışı beklediğini belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları