Kripto HaberleriHaberlerNY FED Başkanı'ndan Önemli Kripto Para Açıklamaları!

NY FED Başkanı’ndan Önemli Kripto Para Açıklamaları!

Takip et

Bugün Uluslararası Ödemeler Bankası tarafından düzenlenen inovasyon zirvesinden kripto para birimlerine ilişkin önemli açıklamalar geldi.

Dünya’da ekonomiye yön veren isimlerin konuşmacı olarak katıldıkları zirveden kripto para birimlerine ilişkin hem pozitif hem de negatfi açıklamalar geldi.

New York FED Başkanı John Williams konuşması sırasında stablecoinlerin uygun şekilde düzenlendiği takdirde faydalı olabileceğini söyledi.

Williams stablecoinler ve kripto paralar hakkında şunları söyledi:

“Stablecoin’lerin sınır ötesi ödemelerde çok faydalı bir amaca hizmet etme potansiyeli olduğunu görüyorum. Ayrıca bu teknolojinin genel olarak ödemeler için de kullanılabileceğini düşünüyorum.”

Stabilcoinlerin bu faydalarının ortaya çıkması ve yatırımcıların korunması için uygun şekilde regüle edilmesi gerektiğini ifade eden Williams, diğer kripto para birimlerine yönelik soruya “bazı temel kusurları” var yanıtını verdi.

Aynı zirvede konuşan ECB Başkanı Christine Lagarde’de Rusya’nın kripto para birimleri üzerinden yaptırımları deldiğini söylemişti.

İlgili Haber
ECB Başkanı Lagarde'den Rusya ve Kripto Para Uyarısı: "Bu Suça Ortak Olmayın!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları