blank
AnalizBitcoin

“O Piyasaları Bilir” Denilen İsim: Bitcoin Fiyatı İçin Tahmin Yaptı – İşte O Fiyat ve Tarih!

O 22.000 dolar için bazı iddialara sahip.

Herkesin piyasaları yakından bilen isim olarak tanıdığı ve kripto paralarla ilgili yorumları dikkat çeken isimlerden bir tanesi olarak öne çıkan Bitcoin (BTC) analisti ve Lookintobitcoin.com’un kurucusu olan Philip Swift, lider coin Bitcoin hakkında konuştu.

Bitcoin fiyatının 22.000 doları görebilecek olduğuna işaret eden Swift, bunun ardında 4 neden olduğunu söyledi ve bu 4 nedeni sıraladı. 2018 yılından beri en yüksek seviyeye bugün 17 bin 222 doları aşarak ulaşan Bitcoin fiyatının daha da hızlı değer kazanması yönünde beklentiler var ve bu dönemde çok sayıda yatırımcı yeni yatırım yapıp yapmamak konusunda karmaşa içerisinde kalmış durumda.

Bitcoin Fiyatını 22 Bin Dolara Götürecek Sebepleri Açıkladı

Swift, Bitcoin fiyatında 22 bin dolar seviyesinin görülecek olduğuna inandığını ve bunun da ardında bazı önemli grafikler olduğuna dikkat çekti.

HODL Yüzdesi Etkeni

HODLers olarak da bilinen elindeki kripto para birimi varlıklarını 1 yıl içerisinde satmayan ve ne olursa olsun en az 1 yıl süreli olarak elinde kripto paralarını tutan – bazı kimseler bunu daha farklı yorumlayabiliyor – yatırımcıların sayısı son 1 yıllık HODL grafiklerine bakıldığında %59 oranından %62 oranına yükseldi.

Bitcoin Rezervlerinde Düşüş

Borsalardan her ay milyarlarca dolar değerinde Bitcoin satın alınıyor. Tüm bunlar mevcut Bitcoin stokunun azalması anlamına geliyor ve bu da rekabetçi bir ortam yaratıyor. Swift ve diğerlerine göre üretim adedi 21 milyonla sınırlı olan Bitcoin’in giderek daha fazla sayıda yatırımcı eklenmesi üzerine arz talep dengesinden dolayı fiyatın artmasını bekliyor.

Kurumsal Yatırımcılar

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin camiası için en önemli yatırımcılar olmakta. Borsalar bu kurumsal yatırımcılara özel haklar tanıdıkları gibi bu gibi özel hesapların sigortalanması ve güvence verilmesi gibi bir takım önlemler bile alıyorlar. Bu şirketler tıpkı Bitcoin balinaları gibi yüzmilyonlarca dolar değerinde Bitcoin satın aldıklarından dolayı bu haklar tanınırken beraberinde piyasadaki yatırımcılarda son derece önem verdikleri bu konuda kurumsal yatırımcıların güven verdiğini ve güveni tazelediğini düşünüyor. Bu yıl artış gösteren kurumsal yatırımcı oranının fiyatın 22 bin dolara koşmasında önemli etkenlerden bir tanesi olduğu düşünülüyor.

22.000 Dolar Ne Zaman Görülecek?

Swift, 22.000 dolar için net tarih vermedi ancak yatırımcıların piyasayı izlemesi gerektiğini ve kendi beklentisine göre 22 bin doların 2021 ortalarına kadar görüleceğini iddia etti.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu