HaberlerNFT

OpeSea’deki Hata 100.000$’lık NFT’yi Yok Etti!

OpenSea'de yaşanan bir hata onlarca NFT'nin yok olmasına sebep oldu.

Popüler NFT ticaret Platformu OpenSea’de yaşanan bir hata 100.000 dolardan fazla değere sahip 42 NFT’nin yok olmasına neden oldu.

OpenSea’deki güvenlik açığı ilk olarak blok zincir adreslerini alan adlarıyla eşleştiren hizmet olan Ethereum Name Service’nin (ENS) baş geliştiricisi Nick Johnson tarafından dile getirildi.

Johnson, NFT biçiminde gelen bir ENS adını aktardığında bunun bir yanma adresine gittiğini fark etti.

Johnson yakılan ENS adının şimdiye kadar kaydedilen rilxxlir.eth adlı ilk ENS olduğunu belirtti. rilxxlir.eth adının ENS hesabından kendi parasını kullanarak kaydettiğini de ekledi.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda; “son 24 saat ENS isimlerine yapılan tüm ERC721 transferlerini etkileyen bir hata var. Görünüşe göre bu hatanın ilk ve tek kurbanı olduğum ortaya çıktı. rilxxlir.eth’in mülkiyeti artık kalıcı olarak yandı” dedi.

Daha sonra Johnson, kendisi gibi benzer şekilde NFT’si yanlışlıkla yanma adresine giden diğer şahıslarla iletişime geçerek 42 NFT’yi içeren 32 işlemin listesini hazırladı.

ENS geliştiricisi Johnson OpenSea’deki yaşanan bu hatanın düzeltildiğini söyledi ancak halen resmi bir açıklama gelmedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu