Bitcoin

Pakistan Başkanından Kripto Para ve Blockchain Çağrısı Geldi

Pakistan Başkanı, blockchain teknolojisine vurgu yaptı.

Kripto para birimleri 2021 yılında uzun süreden beri beklenen bir popülerliğe ulaştı. Hem fiyat hem de küresel kabul konusunda çağ atlayan kripto para birimleri, kesinlikle El Salvador olayı ile bir başka kademeye ulaştı. Bir ülkenin Bitcoin’i (BTC) meşru para birimi olarak kabul etmesi ve buna yatırım yapması, diğer ülkelerin de genel olarak bu sektöre yönelik ilgisini kamçıladı.

İlgili Haber
Blockstream'den El Salvador'a Bitcoin Konusunda Tam Destek Geldi!

Pakistan Devlet Başkanı, Blockchain’e İnanıyor

Pakistan’ın mevcut başkanı olan Arif Alvi, aslında kripto para sektörüne hiç yabancı olmayan birisi. Alvi, BSV topluluğunun önde gelen ismi James Nguyen’in de dahil olduğu panelde yaptığı konuşmasında, kripto paralara ve blockchain teknolojisine inandığını aktardı. Alvi, blockchain teknolojisi ile ilgili ek eğitim verilmesi gerektiğini ifade ederek bunun gelişmekte olan teknolojiler arasında en parlaklardan birisi olduğunu vurguladı.

Alvi, blockchain, yapay zeka ve siber güvenlik gibi yeni teknolojiler ve alanların büyük önem arz ettiğini düşünüyor. Pakistan’ın yetenek havuzunun Dördüncü Endüstri Devrimi için hazır olması gerektiğini belirten Alvi aslında Hindistan ile rekabete hazırlanmak istiyor. Şu an ABD’deki dev şirketlerin birçoğunun CEO’su veya üst düzey yöneticileri Hint kökenli iken Pakistan bu yarışta geri kalmakta.

Hindistan aynı zamanda kripto para konusunda da önemli atılımlar yapan isimlere ev sahipliği yapmakta. Alvi, bu rekabete direkt olarak değinmeden hem blockchain hem de kripto para dünyasında “rakiplerini geride bırakacak” adımlar atacaklarını belirtti.

Her ne kadar daha önceki açıklamalarda kripto paralara yönelik yasaklamalar söz konusu olsa da Devlet Başkanı’nın bugün yaptığı konuşma kripto paralar konusunda oldukça yapıcıydı.

İlgili Haber
Pakistan, Kripto Paralar İle İlgili Web Sitelerini Engellemeye Hazırlanıyor!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu