Kripto HaberleriHaberlerPakistan, Kripto Paralar İle İlgili Web Sitelerini Engellemeye Hazırlanıyor!

Pakistan, Kripto Paralar İle İlgili Web Sitelerini Engellemeye Hazırlanıyor!

Takip et

Son bilgilere göre, Pakistan Federal Soruşturma Ajansı (FIA) kripto para ile ilgili web sitelerini yasaklamayı amaçlıyor.

Söz konusu karar, FIA’in Pakistan Devlet Bankası (SBP) ile gerçekleştirdiği toplantı sonrasında alındı.

Bilindiği gibi SBP, kripto paraların tamamen yasaklanmasını talep etmişti.

İlgili Haber
Bir Ülke Daha Kripto Paraları Yasaklamayı Tartışıyor!

Pakistanlı FIA, Kripto Para Web Sitelerini Yasaklamayı Amaçlıyor

Bugün Dawn gazetesinde çıkan habere göre, Pakistan Federal Araştırma Ajansı (FIA), kripto paralar ile ilgili faaliyetlerde bulunan web sitelerini yasaklayacak.

Pakistan hükümetinin web sitesinde yer alan bilgilere göre FIA, “Pakistan İçişleri Bakanlığı’nın kontrolü altında sınır kontrolü, cezai soruşturma, karşı istihbarat ve güvenlik kurumu” görevlerini üstleniyor.

FIA genel direktörü Dr. Sanaullah Abbasi basına yaptığı açıklamalarında, ajansın Pakistan Telekomünikasyon Kurumu’na (PTA) başvurarak dolandırıcılık ve kara para aklama gibi çeşitli suçların önüne geçmek için kripto para ile ilgili web sitelerini engellemesini isteyecek.

Abbasi’nin bu açıklaması, ülkenin merkez bankası olan Pakistan Devlet Bankası’nın (SBP) üst düzey yetkilileri ile gerçekleştirdiği toplantının ardından geldi.

FIA direktörü konuyla ilgili olarak şunu söyledi: “SBP yetkilileri, bir tür düzenleme mekanizması için bir sunum gerçekleştirdiler.”

Toplantı sırasında SBP yetkilileri, kripto paraların Pakistan’daki yasal çerçevesi hakkında Sindh Yüksek Mahkemesi’nin talimatları doğrultusunda tavsiyeler sunduğunu belirttiler.

İddialara göre Pakistan Devlet Bankası (SBP) yetkilileri, kripto paralar için tam kapsamlı bir yasak talep ettiler.

Kendi departmanının ana olarak dolandırıcılık ve kara para aklamayı önleme konusunda çalışma yaptığını belirten FIA genel direktörü, kripto paraların dolandırıcılıklara yeni bir boyut kazandırdığını iddia etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları