HaberlerKripto Para

Panama Devlet Başkanından Kripto Paralara Sürpriz Veto! İşte Detaylar

Panama Devlet Başkanı Laurentizo Cortizo, ülkede hazırlanan kripto para yasasını sürpriz bir şekilde veto etti.

Panama Devlet Başkanı Laurentizo Cortizo, tüm işlemler için ödeme aracı olarak kripto para kullanımını düzenleyen bir tasarıyı kısmen veto etti.

Cortizo, Kripto Para Düzenlemesinin Ülkede Bulunan Standartlara Uyum Sağlaması Gerektiğini Söyledi

Cortizo 32 sayfalık vetosunda “Yeni bir öneri olmasına rağmen bu düzenleme girişiminin, finansal sistemimizi düzenleyen normlara ve ülkede ekonomik istikrar ve mali disiplini garanti altına alan parasal modele uyum sağlaması gerekiyor” dedi.

Cortizo diğer açıklamalarının yanı sıra “yeni düzenlemenin Malî Eylem Görev Gücü’nün tavsiyelerine uygun hale getirilmesinin zorunlu olduğunu” söyledi.

Ancak Cortizo tasarının tamamını veto etmedi ve itiraz ettiği maddeler şimdi Panama Kongresi tarafından yeniden görüşülecek.

Cortizo’nun bu kısmi vetosu, ülkenin Malî Eylem Görev Gücü tarafından “gri listeye” alınması ve ülkeden mevcut sorunlarını Temmuz ayına kadar çözmesini istemesinin ardından geldi.

İlgili Haber
Panama Başkanından Bitcoin ve Kripto Para Yasası İçin Beklenmedik Bir Açıklama Geldi!

Tasarının Mimarı Gabriel Silva, Yasayı Düzenleyerek Yeniden Sunacaklarını Bildirdi

Tasarıyı hazırlayan Kongre üyesi Gabriel Silva attığı tweet’te vetonun “istihdam yaratmak, yatırım çekmek ve kamu sektörüne teknoloji ve inovasyonu dahil etmek için kaçırılmış bir fırsat olduğunu” söyledi.

Silva’nın tweet’lerine göre, Panama Kongresi Hükümet Komitesi, Cortizo tarafından anayasaya aykırı olarak değerlendirilen noktaları tartışacak, Ticaret Komitesi ise Cortizo’nun pratik olmadığını düşündüğü noktaları ele alacak. Tasarı daha sonra sadece veto edilen noktaların oylanacağı ikinci ve üçüncü bir tartışmadan geçecek.

Silva, “Düzeltmeler yapmak için vetoyu inceliyoruz, ancak kripto yasasını rekabetçi tutmalıyız” diye ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu