BitcoinHaberler

Pandemi Bitcoin’den (BTC) Sonra En Çok Onlara Yaradı! Servetlerine Servet Kattılar!

ABD'li milyarderlerin keyfi yerinde...

Koronavirüs salgınının başladığı günden itibaren ülke ekonomilerinin yaşadığı zorlukla birlikte dünya nüfusundaki yoksulluk oranı son 50 yılın en keskin yükselişini yaşadı.

ABD ve Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere bir çok işletmenin kapanması ve iş imkanlarının kısıtlanması nedeniyle işsizlik rekor seviyelere ulaştı.

Bir tarafta tablo böyle iken, diğer tarafta milyarderler zenginliklerine zenginlik kattı. Amerikan Vergi Adaleti Politika Çalışmaları Enstitüsü tarafından hazırlanan rapora göre Amerikalı milyarderlerin net varlığı son 10 ayda 1.1 trilyon dolar artış gösterdi.

Verilere göre, Amerikalı 660 milyarderin toplam serveti 18 Ocak tarihi itibariyle 4.1 trilyon dolara yükseldi. 2020 yılının mart ayına göre %38.6 oranında bir artış gözlendi.

Rapora göre, milyarderlerin serveti ortalama olarak %58.7 artarken, Elon Musk’ın serveti %500’den fazla arttı.

Pandemi başlamadan önce ABD’de 614 milyarder vardı. Bu rakam 660’a yükseldi. Pandeminin ekonomik koşulları içerisinde 46 yeni milyarder daha bu kervana katıldı.

Pandeminin oluşturduğu yeni ekosistem zenginler ile yoksullar arasındaki uçurumu büyüttü. Yoksullar daha fazla yoksullaşırken, zenginler daha fazla zenginleşti. Yukarıdaki veriler de bunun en bariz örneği.

Pandeminin oluşturduğu yeni düzende, iş gücü ve emeğe dayalı kazanımlar artan enflasyonla birlikte erirken, paradan para kazanma dönemine sert bir geçiş yaşandı. Artan faizler, yükselen emtia değerleri, borsalarda yaşanan altı dolduralamaz ve gerçeğe uygun olmayan ralliler sermayenin daha fazla büyümesine ve pastadaki payını artırmasına neden oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu