Kripto ParaLibra

Türkiye’de PayPal’ın Yerini Bitcoin Alırken Onu Libra Takip Edebilir

Türkiye hükümeti bir süre önce dijital ödeme ağı PayPal'a erişimi 'sunucularını Türkiye'de barındırmadığı' gerekçesi ile banladı yani yasakladı.

Nexo

Türkiye hükümetince yasaklanan PayPal’ın ardından milyonlarca internet üzerinden iş yapan ve akrabalarına para gönderen, arkadaşlarına para gönderip alan insanlar eli bağlı kaldı. Kısa bir süre geçmesinin ardından PayPal kullanıcılarının tamamı olmasa bile bir kısmı daha düşük komisyon ve yine aynı hizmete benzeyen ancak daha riskli olan kripto paralar ile birbirlerine para transferleri yapmaya başladılar.

Kısa sürede kripto para kullanan Türk vatandaşlarının sayısı artarken, PayPal’ın geri açılmasını isteyenlerin oranı oldukça çok.

Kripto paralar PayPal’ın yerini almış iken gelecekte Libra’nın kripto paraların yerini dijital ödemeler ve para transferleri anlamında alıp almayacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı. Birçok kişi Libra’nın değerinin sabit olması durumunda ödemeler için 7 gün 24 saat gönderim imkanı olan Libra’yı tercih edeceklerini şimdiden açıklamaya başladı.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı