Kripto ParaLibra

Türkiye’de PayPal’ın Yerini Bitcoin Alırken Onu Libra Takip Edebilir

Türkiye hükümeti bir süre önce dijital ödeme ağı PayPal'a erişimi 'sunucularını Türkiye'de barındırmadığı' gerekçesi ile banladı yani yasakladı.

Türkiye hükümetince yasaklanan PayPal’ın ardından milyonlarca internet üzerinden iş yapan ve akrabalarına para gönderen, arkadaşlarına para gönderip alan insanlar eli bağlı kaldı. Kısa bir süre geçmesinin ardından PayPal kullanıcılarının tamamı olmasa bile bir kısmı daha düşük komisyon ve yine aynı hizmete benzeyen ancak daha riskli olan kripto paralar ile birbirlerine para transferleri yapmaya başladılar.

Kısa sürede kripto para kullanan Türk vatandaşlarının sayısı artarken, PayPal’ın geri açılmasını isteyenlerin oranı oldukça çok.

Kripto paralar PayPal’ın yerini almış iken gelecekte Libra’nın kripto paraların yerini dijital ödemeler ve para transferleri anlamında alıp almayacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı. Birçok kişi Libra’nın değerinin sabit olması durumunda ödemeler için 7 gün 24 saat gönderim imkanı olan Libra’yı tercih edeceklerini şimdiden açıklamaya başladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı