AnalizBitcoinHaberler

Peter Brandt’ten Bitcoin (BTC) ve Dolar Analizi! “Senaryo Kötü”

Bitcoin'de Son Duruma Baktık!

Bitcoin hafta içerisinde 48.000$’a yükselse de bu seviyelerde tutunmayı başaramadı. Fiyatın 21 Temmuz’dan itibaren yükseldiği düşünüldüğünde, bu geri çekilmeler makul görülebilir. Ancak Bitcoin kritik bir bölgeden ret yedi ve ardından günlük Ma200’ün altında kapanış yaptı. Bugünde günlük ma200’ü test eden ret yiyen Bitcoin 45.000$ seviyesini korumaya çalışıyor.

Sıralı destekler 43700$, 43350$ ve 42300$ olarak dikkat çekiyor. Sıralı dirençlerimiz ise, 45600$, 46800$ ve 48000$ olarak görünüyor.

Popüler analist Peter Brandt’te Bitcoin’de yükselen kamanın aşağı yönlü kırıldığını hatırlattı ve uyardı. Brandt: “Yükselen kama beklentileri yerine getirecek mi? yoksa başarısız mı olacak?” sorusunu sordu. Kamadaki kırılım da bize 41-42.000$ bölgesini hedef olarak gösteriyor. Yükselen kamalar aşağı yönlü kırıldığında kama yüksekliği kadar bir geri çekilme görülmesini bekleriz ancak bu formasyon mutlaka çalışacak anlamına gelmez

Brandt’in Bitcoin’den ziyade dolar analizi önemli görünüyor. Dolar’ın yedi yıllık kanalının dibinde olduğunu ifade eden analist, bu kanalın alt bölgesinde bir dip formasyonu oluştuğunu ifade etti. Grafiğe baktığımızda kanal alt bölgesinde ikili dip oluşumu olduğunu gözlemliyoruz.

Dolar’ın yükselişi hem hisse senedi piyasaları hem de emtialar için kötü bir senaryo oluşmasına neden olabilir. Teknik olarak dipte olduğu görülen Dolar, temel olarak da güçlenmeye devam ediyor. ABD’de enflasyonun beklentilerin üzerinde gelmesi “erken bir faiz artışı gelir mi?” sorusunu devamlı gündemde tutuyor. ABD’de faiz artışlarının tartışıldığı bir ortamda teknik olarak da dipte olan doların düşmesini beklemek makul olmayacaktır.

Doların teknik  ve temel olarak güçlenmeye başladığı düşünüldüğünde, Bitcoin’de uzun sürecek bir ayı sezonuna giriş başlayabilir. Bu bağlamda 46800$ ile 48000$ aralığı “tamam mı devam mı?” sorusunun gündeme geldiği bir aralık olacaktır. Bu seviye üzerinde kalıcılık görmediğimiz müddetçe yükselişler “tuzak” olarak değerlendirilebilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

İyi hoş da, zaten ya kırıp gider, ya döner. Pandomi böyle giderse, bence 2021 iyi olacak.


Başa dön tuşu