AltınBitcoinHaberlerKripto Para

Peter Schiff Kâr Oranlarını Karşılaştırdı: Altın mı Bitcoin mi?

Peter Schiff altın ile Bitcoin'in performansını kıyasladı.

Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto para birimlerine karşı düşmanlığı ile bilinen ünlü yatırımcı Peter Schiff, Bitcoin’i dövmeye devam etti.

BTC’ye düşmanlığı karşısında sıkı bir altın savunucu olan Schiff, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda yine altın ile Bitcoin’i karşılaştırdı.

Altın gibi geleneksel varlıkların Bitcoin’e kıyasla daha iyi performans gösterdiğini dile getiren Schiff, altın fiyatının altın ile ilgili hisselerin düşmesiyle bağlantılı olarak sadece 6 dolar düştüğünü söyledi.

Altın ile Bitcoin performansını bir örnek ile anlatan Schiff, Valkyrie’nin Atın Madencileri (GDX) ve Bitcoin Madencileri ETF’lerini örnek gösterdi.

“Altın hisselerinin (GDX’in) %5 düşmesiyle altın fiyatında sadece 6 dolarlık bir düşüş yaşandı.

Ancak 10 Şubat’tan bu yana GDX %25 arttı. Buna karşılık, Valkyrie’nin Bitcoin Madencileri ETF’i %35 düştü.

Altın madenci hisselerine 10 bin dolar yatırıldı ve bu para 12,5 bin dolar oldu. Ancak aptal kripto para madenci hisselerine 10 bin dolar yatırıldı ancak bu para 6,5 bin dolar oldu.”

Paylaşımına devam eden Schiff, sonuç olarak Bitcoin’in risklere açık olduğunu ancak altının risklere kapalı olduğunu savundu.

Altın savunucusu Peter Schiff, Bitcoin’in kısa sürede yaşadığı muaazzam yükselişi karşısında altının uzun yıllar içerisindeki düşük performansına rağmen halen Bitcoin’in uzun vadede değersiz olduğuna inanıyor.

Ayrıca Bitcoin’in güvenli bir liman ya da enflasyondan korunma aracı olarak görülmesine karşı çıkan Schiff, BTC’ye göre altının daha güvenli bir yatırım aracı olduğunu iddia ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu