Haberler

Petro İhracatta Kullanılacak

Venezuela’nın lideri Nicolás Maduro, ülkenin petrol destekli kripto parası olan Petro‘nun şirketler tarafından ihracatta kullanılabileceğini açıkladı. Hatta öyle ki ülkedeki bir gazetenin yaptığı açıklamaya göre emlak alışverişlerinde bile Petro kullanılabilecek.

Gazete şu ana kadar 133 farklı ülkeden 201.000 civarında Petro yatırımcısı olduğunu ve Nicolás Maduro‘nun belirttiği gibi ülkenin bu satışlardan 5 milyar dolarlık bir gelir elde ettiğini savundu.

Her Sektörde Kullanılabilecek

Gazetede, emlak vergisinin yanı sıra hemen hemen her alışverişte Petro kullanılabileceği ifade edildi. Ayrıca ihracat yapacak olan şirketlere Petro cüzdanları oluşturulacağını ve bu cüzdanlar ile rahat bir şekilde ihracat yapabilecekleri belirtildi.

Venezuela gaz, demir, petrol gibi emtiaları ihraç ederken Petro ile ücretlendirme yapabilecek. Böylece bu ürünler Petro ile satılarak kripto paranın kullanımı ve değeri artmış olacak. Ayrıca şirketler devlete geriye dönük vergi borçlarını Petro ile ödeyebilecek.

Ayrıca Trump‘dan ve diğer ülkelerden gelen baskılara karşı şu ifadeler kullanıldı:

“Bütün dünyadan saygı bekliyoruz. Biz nasıl başka ülkelerin mali girişimlerine karışmıyorsak, güçlü olsun veya olmasın hiçbir ülke de bizim kendi girişimlerimize karışamaz. Petro emin adımlarla yoluna devam edecek ve kimse bunu durduramayacak.”

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu