Kripto HaberleriAnalizPiyasadan Pozitif Ayrışan Ripple (XRP) İçin Önemli Seciyeler Neler? XRP Analizi

Piyasadan Pozitif Ayrışan Ripple (XRP) İçin Önemli Seciyeler Neler? XRP Analizi

Takip et

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta gelen coşkunun ardından Ocak ayının son virajına sakin bir giriş yaptı. BTC başta olmak üzere çoğu altcoin neredeyse yerinde sayarken Ripple’ın yerel kriptosu XRP son 24 saatte %5 değer kazandı.

Bu yazımızda öncelikle Ripple (XRP) fiyatının son durumunu, ardından XRP ağında bugün meydana gelen ilginç bir olayı inceleyeceğiz.

XRP Haftaya Yükselişle Başladı

Ripple’ın yerel tokeni XRP, Temmuz ayından 2023’e kadar yeşil renk ile belirttiğimiz destek alanını korumasını bildi.

XRP, yıl başından itibaren genel piyasada görülen yükseliş ile birlikte ara direnç seviyesi 0,43’ü aşmaya çalışıyor. Boğalar fiyatı bu rakamın üzerine taşırsa ayıların bir sonraki savunma alanı 0,55$’da bulunuyor.

Özellikle Ripple davasında sona yaklaşıldığı kulislerde konuşurken Ripple CEO’su Garlinghouse dava sonucu ile ilgili son derece umutlu olduğunu söylemişti. Davadan gelebilecek olumlu bir haber XRP fiyatının ciddi şekilde yükseliş yaşamasını sağlayacaktır.

Davanın XRP lehine sonuçlanması durumunda ise XRP’nin 1 dolar sınırına hızlı bir şekilde hareketlenebileceği birçok analistin ortak görüşü. Ancak tam tersi bir karar gelirse de ciddi düşüşler görülebilir.

Ripple Ağında Boş NFT Satın Alındı!

XRPL (Ripple Ledger) geliştiricilerinden WietseWind bugün başına gelen ilginç bir olayı takipçileriyle paylaştı.

Geliştirici, test aşamasında olan NFT araçlarını denemek için boş bir takas edilemeyen token oluşturdu. WietseWind, ağda test başladığı an NFT’sini bir başkasının satın aldığını açıkladı.

Boş NFT’yi kimin satın aldığı hala gizemini koruyor. Satın alan kişi dijital sanat eseri için yaklaşık 5,5$ ödeme yaptı.

Bu olay komik bir olay gibi görülse de özünde, XRP ağında kullanılacak olan NFT’lerin daha fazla duyulması için yapılmış bir PR çalışması olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları