Altcoin

Polygon Ağı Kesintiler Sonrası Yeni Bir Güncelleme Yayınlamak Zorunda Kaldı! Güncelleme Detayları Neler?

Kesintiler ile başı dertte olan Polygon ağı, soruna kökten bir çözüm bulabilmek için yeni bir güncelleme yayınlamak zorunda kaldı.

Polygon (MATIC) ağının resmi web sitesinde yayınlanan bilgilere göre kısa bir süre sonra ağda bir hard fork ve ağ güncellemesi yaşanacak.

Polygon Güncellemesi Türkiye Saati ile Yarın 11:00’da Başlayacak

Buna ek olarak Binance, yapılması planlanan yeni Polygon ağı güncellemesini ve hard fork’unu destekleyeceğini açıkladı. Yeni güncellemenin MATIC ağının 23.850.000 numaralı bloğunda 18 Mart 2022 tarihinde Türkiye saati ile 11:00’da uygulamaya alınacağı bildirildi.

MATIC ekibi yaptığı açıklamasında geçtiğimiz hafta yaşanan ağ kesintisi sonucunda Heimdall node’u çalışamaz hale gelmişti. Soruna çözüm sağlayabilmek için, bir hard fork’a gereksinim uyan 0.2.8 güncellemesi yapılacak.

Bilindiği üzere Polygon ağında geçtiğimiz hafta işlemlerin durdurulmasına ve ağın faaliyetlerinin aksamına sebep olan ve buna ek olarak bazı kripto para borsalarının MATIC çekimlerini durdurmasıyla sonuçlanan bir ağ sorunu yaşanmıştı.

İlgili Haber
Polygon (MATIC) Ağında Neler Oluyor? Kesintinin Nedeni Ne?

Heimdall ve Bor doğrulayıcılarının çalışmayı durdurmasına neden olan kesinti nedeniyle birlikte MATIC ekibi küçük bir güncelleme yayınlamak zorunda kalmıştı.

Son güncellemenin hayata geçmesi ile birlikte Bor zinciri üzerinde kesinti yaşanmadan önceki son blok yeniden işlenecek ve yeni zincir 20 Mart tarihinde kullanıma açılacak.

Buna ek olarak Polygon ekibi, yayınladıkları açıklamada Bor’dan önce Heimdall’ın normal bir şekilde çalışmaya devam etmesi gerektiğini belirtti. Bunun yaşanması için ise Heimdall’a bir güncelleme yapılması gerekiyor. Son hard fork’un temel amacı da aslında bu.

MATIC ağı geçtiğimiz aylar boyunca bazı işbirliği anlaşmaları yapmıştı. Bunlar arasında en son spor siteleri DraftKings ve müzik NFT pazarı OneOf dikkat çekmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu