Ana SayfaEthereumPolygon (MATIC), Ethereum İçin Devrim Yaratabilecek Yeni Güncellemesini Sundu!

Polygon (MATIC), Ethereum İçin Devrim Yaratabilecek Yeni Güncellemesini Sundu!

Takip et

Polygon (MATIC), işlem hızlarını artırırken ücretleri %90 oranında azaltabilen ilk Ethereum eşdeğeri ölçeklendirme çözümü Polygon zkEVM’i piyasaya sürdü.

Yeni ölçeklendirme çözümü, hem ZK kanıtlarının ölçeklenebilirlik avantajlarını hem de Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumluluğu sağlayan bir Katman 2 ölçeklendirme çözümü olarak tanıtıldı.

Duyuruyla birlikte Ethereum (ETH) fiyatı 1600 dolar seviyesini aşarak son 24 saatte %4’lük bir yükselişin ardından 1608 dolara ulaştı. Yükselişin ardından ETH fiyatı yeniden 1600 doların altına indi.

Bununla birlikte MATIC fiyatında ise bu gelişmeye ters olacak şekilde gün içerisinde %8 değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda 0.86 dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber
Ünlü Analist Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) İçin Sıradaki Hedefini Açıkladı!

Polygon (MATIC), “Sonsuz Ölçeklenebilirlik” Sunacağını İddia Ettiği Zero Knowledge (ZK) Ethereum Sanal Makinesini Başlattı

Fransa’nın başkenti Paris’te 20 Temmuz’da düzenlenen Ethereum Topluluk Konferansı’nda (EthCC) Polygon, Katman 2 ölçeklendirme çözümü Polygon zkEVM’yi duyurdu.

zkEVM, sıfır bilgi kanıtı (ZKP) adı verilen gelişmiş kriptografiyi kullanarak Ethereum’daki mevcut tüm akıllı sözleşmeler, geliştirici araçları ve cüzdanlarla tamamen uyum sağlayabiliyor.

Polygon, zkEVM’nin Katman 1 Ethereum zincirine kıyasla ücretleri %90 oranında azalttığını tahmin ediyor. Polygon’un yeni Katman 2 ölçeklendirme çözümü, işlemleri toplu hale getirmek ve Ethereum ana ağında onaylamak için Zero-Knowledge Rollup’ları kullanıyor ve Ethereum’un güvenliğini ve merkezsizliğini taşıyor.

Yeni çözüm Polygon Hermez, Zero ve Miden teknolojileri tarafından destekleniyor.

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, zkEVM’nin Ethereum’u “teknik ve teorik olarak neredeyse sonsuz ölçeklenebilir” hale getirdiğine inanıyor.

Polygon Hermez’in kurucu ortağı Jordi Baylina şunları söyledi:

“Pek çok kişi zkEVM’nin uzun yıllar süreceğini ya da pratik ve rekabetçi olmayacağını düşünüyordu. Kimse bize inanmadı ama Polygon inandı.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları