AnalizBitcoinHaberler

Popüler Analistler Bitcoin’i (BTC) Yorumladı! Ralli Bitti Mi?

Boğa koşusu boyunca ilk defa günlük MA 50 altında günlük kapanış yapan Bitcoin'de ralli bitti mi?

Bitcoin’de hafta sonu yaşanan sert düşüş sonrası türbülans devam ediyor. Boğa koşusu boyunca ilk defa günlük MA 50 altında günlük kapanış yapan Bitcoin de ralli bitti mi?

“Yükselen Kama Kırıldı”

Popüler analist Selcoin son videosunda Bitcoin’de oluşan yükselen kama formasyonunun aşağıya kırıldığını, 53.800 dolar altında yapılacak günlük kapanışların düşüşleri daha da derinleştirebileceğini, tehlikenin geçmesi için 59.000$ üzerinde günlük kapanış görülmesi gerektiğini ifade etti.

Kaynak: Selcoin

Önceki videolarında %75 oranında nakite geçtiğini ifade eden Selcoin, son süreçte portföyünün yüzde 25’i ile kısa vadeli fırsatlar kovaladığını belirtmişti. Son dönemde XRP ve Doge’de fırsatlar kovalayan analist, kısa süre önce düşük maliyetli Doge coinlerini de tamamen sattığını ifade etti.

“Düşüş beklentim devam ediyor.”

Bu ay başında Nisan ayı içerisinde büyük bir düzeltme beklediğini takipçileri paylaşan ve pazar günkü düşüş ile birlikte haklı çıkan analist Erhan Ünal da Bitcoin’deki görüntünün yeni alım yapmak için riskli olduğunu düşünüyor.

Markette büyük bir belirsizlik olduğunu düşünen analist, düşüş yönlü beklentisinin devam ettiğini ifade etti. Yaptığı dipten alımlar ile birlikte “mezarcı” lakabı da olan Ünal, Bitcoin’de yeni alım için 45.000$ seviyelerini bekleyeceğini ifade etti.

Kaynak: Erhan Ünal

“Zincir içi veriler kritik seviyelerde”

Bitcoin’deki zincir içi verileri inceleyerek takipçileri ile paylaşan Barış Kardeş de on-chain analiz verilerinin bir dönüm noktasını işaret ediyor olabileceğini paylaştı. Bu konuda yükseliş beklentisini tamamen masadan kaldırmayan Kardeş, tedbirli hareket edilmesi gerektiğini ifade etti.

Birden fazla on-chain verisi üzerinden kritik bir eşikte olduğumuzu aktaran analist, bu seviyelerden dönülmesi gerektiğini belirtti. Kardeş’in analizinin bütünü için aşağıdaki floodu okuyabilirsiniz.

Analistlerin yorumlarına genel olarak bakıldığında Bitcoin’de hem teknik hem de on-chain analiz bir karar bölgesinde görünüyor.

Analistler bu seviyelerden bir tepki gelmemesi durumunda daha düşük seviyelerin görülebileceğini öngörüyor. Genel olarak uzun sürecek bir düşüş trendi beklentisi bulunmuyor.

Bitcoin ile ilgili gelebilecek pozitif bir haber akışının teknik verileri bir kenara itebileceği ve yükselişin devam edeceği de unutulmamalı.

İlgili Haber  Sıcak Gelişme: PayPal'a Bağlı Mobil Ödeme Devi Venmo, Kripto Para İşlemlerini Duyurdu!

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu