Kripto HaberleriBlockchainProf. Dr. Özgür Demirtaş Milli Eğitim Bakanı'nın Blockchain Çıkışını Destekledi

Prof. Dr. Özgür Demirtaş Milli Eğitim Bakanı’nın Blockchain Çıkışını Destekledi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş son zamanlarda özellikle ülkemizde doların yükselmesi ile birlikte çıktığı televizyon programları ile tanınır hale geldi.

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk‘un, eğitim alanında Blockchain tekolojinin kullanılması yönünde bir açıklaması olmuştu. Detayları haberimizden okuyabilirsiniz. Bu açıklamadan sonra Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank‘ta benzer bir açıklama yapmıştı.

Bu açıklamalar ile birlikte yeni dönemde Türkiye’nin Blockchain teknolojisini ciddi bir şekilde araştırdığını ve bunu kullanmak için çalışmalar yaptığını görüyoruz.

Bu açıklamalara destek Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan geldi. Resmi twitter hesabından konuyla ilgili şu açıklamadarda bulundu:

Milli Eğitim Bakanı sayın Ziya Selçuk Bilim ve İnovasyon diyor, Blockchain diyor, Önce Evrensel sonra Milli diyor. Yıllarca söylediklerimin güzel bir insan tarafından söylenmesine çok sevindim. Bunları uygulayabilmesini, yolunun açık olmasını diliyorum. Yeni görevinde başarılar diliyorum.

Ekonomi ve teknoloji konularında çok sayıda açıklaması bulunan Demirtaş, bu attığı tweet ile memnuniyetini dile getirdi. Bir çok kişi bu tweetin altında “duygularımıza tercüman oldun” tarzında yorumlar yaparak Blockchain’e olan güvenlerini ifade ettiler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları