fbpx
Blockchain

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan Blockchain Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Blockchain ile ilgili yaptığı açıklamayı haberimize taşımıştık. Bugün ise yeni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Blockchain teknolojisi hakkında yaptığı açıklama ile Türkiye’nin bu yeni teknolojiden haberinin olduğunu ve üzerinde çalışmalar yapılması gerektiğini açıkladı.

Blockchain ile kimlik doğrulama ve diğer birçok teknolojiye değinen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bu teknolojiler arasında ilk sırada etiket olarak Blockchain teknolojisinden bahsetti. Bu teknolojilerin Teknopark İstanbul’da aktif olarak kullanıldığı ve test edildiği bilgisi de bu sayede basına yansırken bazı şirketlerinde Türkiye’de bu ve buna benzer teknolojiler ile ilgilendikleri ortaya çıkmış oldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Ne Dedi?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ”#Blockchain ile kimlik doğrulama, Düşük Ayak Hastalarına Yürüme Cihazı, Anne Sütüne Geçen Zararlı Maddeleri/Partikülleri Uzaklaştıran Filtre ve daha niceleri Çok güçlü Ar-Ge ve İnovasyon potansiyeline sahip ülkemizi daha da ileri hedeflere taşımak için var gücümüzle çalışacağız.” dedi. Türkiye’nin bölgede blockchain teknolojisinde gelişmiş bir ülke olması AR-GE konusunda da daha fazla adım atmasını ve diğer ülkelere ihracat yapmasında önemli olabilir.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box