BitcoinHaberler

Putin’in Kararı Sonrası ABD Borsaları Satıcılı Açıldı, Bitcoin Eşlik Ediyor!

Ukrayna krizinin yankıları devam ediyor.

Rus lider Vladimir Putin’in Ukrayna’nın doğusunda bulunan ayrılıkçı gruplar Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyetleri’nin bağımsızlığını tanımasının Bitcoin ve piyasalar üzerindeki yankıları devam ediyor.

İlgili Haber
Putin Kararını Verdi, Bitcoin (BTC) Nasıl Etkilenecek?

Dün ABD borsaları “Başkanlık Günü” nedeniyle kapalıydı bu nedenle yatırımcılar bugün ABD borsalarının Rusya’nın kararına ilk tepkisini merak ediyordu.

Karar sonrası ABD vadelilerinde kayıpların derinleştiğini ancak daha sonra gelen alımlarla piyasanın sakinlediğini izlemiştik.

Açılışta borsaların satıcılı açıldığını gözlemliyoruz. Borsaların kapanışa doğru toparlayıp toparlamadığı takip edilecek.

Enerji Şoku Riski Var

Bu sırada Rusya’ya yönelik çok sayıda ülkeden yaptırım kararı geldiğini gözlemliyoruz. Bu beklenen bir durumdu ve Rusya’da bunu beklediğini ifade etmişti.

Analistler, Ukrayna sınırındaki olası bir sıcak çatışmanın daha büyük bir savaşı tetiklemesinden çekiniyor.

Rusya-Ukrayna sınırındaki gerilimin yükselmesiyle Brent Petrol bugün 96$ seviyelerine kadar yükseldi.

Bu gerilimin yeni bir enerji şokunu tetiklemesinden ve dünyadaki tüm tedarik ve sanayi üretimi zincirlerinde aksamalara neden olmasından endişe ediliyor.

ABD ana akım medyasında yayınlanan bazı makalelerde Rusya ve Ukrayna arasındaki krizin ABD şirketleri üzerinden doğrudan etkili olmadığı, ancak enerji fiyatlarında yaşanacak oynaklık nedeniyle para politikasından enflasyona kadar pek çok değişkende etkili olabileceği belirtildi.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu